Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

10.01.2020

Владика Павел звершив Літургію в м. Рівне

001-2У період післясвята Різдва Христового голова Синодальної комісії у справах монастирів, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородській і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в місті Рівне на подвір’ї Городоцького монастиря. Владиці Павлу співслужили вікарій Рівненської єпархії єпископ Дубенський Пимен, а також місцеве духовенство.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про зміст сьогоднішнього євангельського зачала, в якому говорилося про втечу Діви Марії, святого праведного  Іосифа і Спасителя до Єгипту, а також про ті церковні Перекази, які пов’язані з цією подією, після чого продовжив: «Здавалося б: весь світ повинен був радіти Різдву Христовому, адже Бог зійшов до нас, Бог воплотився і прийняв людську природу, але жорстокий народ з самого початку Різдва Спасителя світу озлився на Нього. І цар Ірод наказує вбити всіх немовлят Віфлеєму, серед яких повинен був бути і Господь Іісус Христос. Але незважаючи на те, ким ми є, незважаючи на всі наші гріхи, пристрасті, недоліки, Господь все одно йде до нас, як до блудних Своїх дітей. Незважаючи на наші гріхи, Він знову і знову посилає Свою благодатну силу, Свою благодать, яка дається нам для того, щоб ми могли пройти поприще земного життя!»

Також владика звернув особливу увагу на значення чернецтва в житті Церкви, суспільства і в житті кожної людини. «Монашество встановлено для того, щоб невпинно підносилися молитви за мир у всьому світі, – продовжив митрополит Павел, – ми ніколи не зможемо побачити всієї повноти того, як живе монастир і монахи. Але ми можемо творити молитви за них, ми повинні просити Бога, щоб Він зберіг чернецтво.

Ми часто бачимо гріхи монахів, але практично ніхто не бачить сліз покаяння. І завжди сестри цієї обителі і інші монахи знаходять відраду і розраду у Божої Матері, Яка дивно прославляється в Своїх чудотворних іконах і завжди укріплює нас. Вона нас укріплює в єдності і допомагає всім нам зберегтися в Святій Соборній і Апостольській Церкві. Наша Церква, Церква нашого народу, який понад тисячу років тому прийняв Хрещення, завжди зберігала, зберігає і буде зберігати всіх своїх вірних чад.  

Сьогодні ми молимо і просимо Царицю Неба і землі, Яка є Заступницею нашої Церкви, нашої держави, кожного з нас, щоб Вона зберегла нас в однодумності. Будемо ж і ми, дорогі брати і сестри, гідними дітьми Божої Матері, щоб і нам всім стати спадкоємцями вічної радості в тихій пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував владиці Пимену, братії, що співслужили, і всім, хто зібрався в храмі, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі паломництво Рівне

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: