Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.11.2017

Намісник Лаври вшанував пам’ять св. вмч. Димитрія

FD8A6682Продовжуючи багаторічну традицію, в перші дні листопада Намісник Києво-Печерської Лаври владика Павел відвідав свою малу батьківщину. У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується пам’ять святого великомученика Димитрія Солунського, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, а також архієпископи Пантелеімон Бучанський, Олександр Городницький, єпископ Діонісій (Константинов) у співслужінні братії Лаври та єпархіального духовенства звершили Божественну Літургію в храмі святих первоверховних апостолів Петра і Павла села Борбин Млинівського району Рівненської області.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих із проповіддю, в якій розповів про те, в яких історичних і культурних реаліях жив святий великомученик Димитрій, як він прийшов до Христа і настільки увірував в Нього, що навіть перед загрозою смерті не зрікся Нього. «Він показує нам приклад істинної віри, — сказав митрополит Павел, — і якщо ми будемо мати хоча б частину тієї віри, яку мав він, то ніякі негаразди і нелади, які трапляються в нашому житті, не зашкодять нам, адже з нами буде Христос, а ми цілком будемо з Ним. Протягом двадцяти століть Церква Христова завжди була гнана, завжди була ненавидима, чому? Тому що християни істинні не від світу цього, хоч вони і живуть в цьому світі, але нічого їх не пов’язує з цим мирським життям, а, навпаки, відводить від суєти, прокльону, гріха і смерті. Тому і сказано, що світ вас буде ненавидіти, вас будуть ненавидіти всі, тому що будете мати любов між собою, і, таким чином, будуть знати всі, що ви — Мої учні».

Повідав владика і про ті дива, які відбувалися і безперестанно звершуються за молитвами святого великомученика Димитрія, про те диво мироточення, яке відбувається вже багато століть, і про те, як ми можемо подякувати святому за ті благодіяння, які Господь посилає нам за його молитвами: «…взяти участь в богослужінні в день його пам’яті і разом з Торжествуючої Церквою прославити Дивного у святих Своїх Бога».

Після закінчення богослужіння митрополит Павел звершив панахиду по своєму батькові — рабу Божому Димитрію, після якої подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за богослужіння, прихожанам за ревні молитви і привітав усіх іменинників з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Святих Христових Таїн, закликав усіх поминати своїх наставників, покійних батьків і всіх близьких, хто особливо потребує наших молитов і справ милосердя, бо це вгодно Богові. Також для всіх присутніх в цей день була накрита поминальна трапеза.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник паломництво Рівне

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: