Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

10.01.2021

Митрополит Павел звершив Літургію у м. Рівне

001У перший недільний день після великого свята Різдва Христового святкується пам’ять святих родичів Господа Іісуса Христа по плоті – праведних Іосифа Обручника Пресвятої Богородиці, святого царя і пророка Давида і Іакова, брата Господнього.

В Успенському соборі Києво-Печерської Лаври в цей день Божественну Літургію очолив Священноархімандрит монастиря Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Голова Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив недільне богослужіння в місті Рівне на подвір’ї Миколаївського жіночого Городоцького монастиря Рівненської єпархії.

Після читання євангельського зачала Неділі після Різдва Христового Намісник Святої Печерської обителі звернувся до віруючих з архіпастирським словом, розповівши про втечу Пречистої Діви Марії, святого праведного Іосифа і Спасителя в Єгипет, а також про ті церковні Передання, які пов’язані з цією подією.

«Здавалося б, весь світ повинен був радіти Різдву Христовому, – відзначив владика Павел, – адже Бог зійшов до нас, Бог воплотився і прийняв людську природу, але жорстокий народ з самого початку Різдва Спасителя світу розлютився на Нього. І цар Ірод наказує вбити всіх немовлят Віфлеєму, серед яких повинен був бути і Господь Іісус Христос. Як і дві тисячі років тому, так і сьогодні люди не шукають правди і волі Божої, а хочуть володіти всім».

На завершення проповіді митрополит Павел побажав парафіянам подвір’я: «Навчимося, дорогі браття і сестри, бігати від зла і неправди, будемо просити, щоб Господь наш Іісус Христос помилував нас Своєю благодаттю. Він знову і знову посилає Свою Божественну силу, яка дається нам для того, щоб ми могли пройти поприще земного життя, адже Він Сам сказав Своїм учням: “Я з вами по всі дні до кінця віку” (Мф. 28: 20)!»

Після закінчення богослужінь традиційно було звершено славлення перед іконою Різдва Христового.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Рівне

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: