Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.11.2020

Владика Павел звершив богослужіння Димитріївської суботи

002За церковною традицією в суботу напередодні дня пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського звершується поминання всіх спочилих православних християн.

Традиційно в цей день Намісник Києво-Печерської Лаври перебуває на своїй малій батьківщині, де підносить сугубі молитви за упокій свого спочилого батька Димитрія.

Цього року глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію та панахиду після неї в Вознесенському скиту Микільського Городоцького монастиря в місті Млинові.

З Намісником Печерської обителі заупокійні богослужіння звершили правлячий архієрей Рівненської єпархії митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, у співслужінні духівника Києво-Печерської Лаври архімандрита Антонія з братією Лаври, а також київського і місцевого духовенства.

Під час Літургії митрополит Павел звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про історію встановлення поминання спочилих воїнів і всіх спочилих православних християн в цю суботу, після чого продовжив: «Сьогодні ми не тільки молимося за упокій спочилих, а й згадуємо всіх, хто послужив Господу подвигом віри і нам залишив приклад життя в любові. І особливо важливою в цій справі є молитва Церкви, всієї її повноти, адже Сам Господь сказав: «…де двоє чи троє в ім’я Моє зібрані, там Я серед них» (Мф. 18:20).

Будемо просити Господа, щоб наші мольби були почуті, і за молитвами святого великомученика Димитрія і всіх святих Господь простив всіх від віку спочилих наших сродників, всіх воїнів, які поклали свою душу за віру і Батьківщину, і всіх православних християн, а нас усіх помилував і сподобив стати спадкоємцями Царства Небесного».

Після закінчення богослужінь владика Павел подякував архієреям і братії, що співслужили, за молитви, іменинників, що носять ім’я святого великомученика Димитрія Солунського, привітав з наступаючим днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворящих Тіла і Крові Христових, після чого прикликав на всіх, хто молився в цей день в храмі, Боже благословення.

Також в цей день митрополит Павел звершив літію на могилі свого пріснопам’ятного батька.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида монастирі Рівне

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: