Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Подія

08.04.2018

Братія Лаври привітали Священноначалля з Днем Пасхи

013У День Світлого Христового Воскресіння братія Києво-Печерської Лаври на чолі з Намісником митрополитом Вишгородським і Чорнобильським Павлом привітали Священноархімандрита нашої Святої обителі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з цим великим торжеством в Хрестовоздвиженському храмі монастиря.

Владика Павел звернувся до Предстоятеля Української Православної Церкви: «Дозвольте привітати Вас, Ваше Блаженство, з цим великим торжеством. Господь обрав Вас на Першосвятительське служіння, вручивши Вам Свою Церкву і боголюбиву українську паству. Вашому піклуванню вручена і братія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, про яку Ви безперестанно молитесь і повчаєте своїм добрим прикладом трудівника на ниві Христовій. За роки Вашого святительского служіння Ви освятили безліч храмів, відкрили монастирі, тому дозвольте ще і ще раз подякувати Вам за можливість всім нам працювати під Вашим мудрим керівництвом. Ми молимося за Вас, ми Вас любимо, тому що Ви для нас отець, Ви — людина, яка має свою думку, Ви — людина, яка не йде за стихіями світу цього, але неухильно дотримується євангельських заповідей, ведучи в житейському морі церковний корабель. Дозвольте в це велике і радісне свято Воскресіння Христового піднести Вам цей архієрейський жезл, щоб Ви і надалі правили слово істини, а Господь зберіг і зміцнив Вас у цій нелегкій праці!»

У слові-відповіді Блаженніший Владика подякував митрополиту Павлу за такі теплі побажання, після чого підніс братії пам’ятні подарунки.

Також в цей день після закінчення святкової трапези від імені братії Києво-Печерської Лаври владику Намісника привітав казначей обителі архімандрит Нестор.

Отець Нестор, звертаючись до владики Павла, сказав: «Усе Ваше життя від Вашої юності присвячене Церкві і Богу. Воно сповнене мужності слідувати за Христом Воскреслим і постійного свідчення про Божу любов до роду людського. У молитві, в богослужінні Ви невпинно черпаєте Ваші духовні і фізичні сили для несення Вашого відповідального і воістину жертовного служіння на благо святої обителі і нашої держави. Ваш особистий приклад, Ваша віра, Ваша ревність о Бозі дійсно є для оточуючих Вас людей, для нас, Ваших вірних чад, яскравим прикладом і спонукає нас слідувати по Вашим стопам за Христом Воскреслим. У цей радісний День Пасхи Христової бажаємо Вам, дорогий владико Намісник, світлої радості пасхальної, миру, здоров’я і щедрої допомоги Божої в несенні Вашого відповідального послуху на многая і благая літа!»

Митрополит Павел від щирого серця подякував отцю казначею і всій братії за поздоровлення і додав: «Сьогодні ми в першу чергу повинні подякувати Богові за те, що маємо можливість розділяти цю велику радість, торжество з торжеств, свято зі свят — Пасху Господню. Нам дана велика честь — Господь зійшов до споду землі, щоб знайти і звільнити нас усіх від рабства смерті. Я не перестану дякувати Богові за те, що всі ми маємо можливість бути в Лаврі, бути в домі Божої Матері, нехай навіть і негідно, адже земля ця зрошена кров’ю, слізьми, подвигом святих угодників! Нехай Господь усіх нас, дорогі брати, зміцнить в подвигу молитви, праці і послуху, щоб зберіг нас в єдності як одну велику родину, щоб усім нам досягти вічного спасіння і вічної радості у Воскреслому Христі Іісусі».

Також в цей світлий день владика Намісник прийняв численні поздоровлення від хорів, які несуть послух у Лаврі: митрополичого хору під керівництвом архімандрита Геронтія, хору Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа, архієрейського хору під керівництвом Дениса Розумца, також від студентів Київської духовної академії і семінарії, також ігуменів, ігумень і насельників інших монастирів, численних гостей і паломників Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Великдень вітання

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: