Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.04.2018

У Лаврі відбулося привітання Предстоятеля УПЦ кліриками Київської єпархії

002

Традиційно на другий день Світлого Христового Воскресіння після звершення Пасхальної вечірні відбулося привітання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія священнослужителями Київської єпархії УПЦ.

За богослужінням молилися: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Городницький Олександр, Боярський Феодосій, Обухівський Іона; єпископи: Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Васильківський Миколай, Іванківський Касіан, Гостомельський Тихон, Баришівський Віктор, Білогородський Сильвестр, а також братія Святої Печерської обителі і численне духовенство Київської єпархії.

Після проголошення многоліття Намісник Лаври митрополит Павел привітав Блаженнішого Владику, сказавши: «Сьогодні єдиними устами і єдиним серцем ми прославляємо і дякуємо Воскреслому Христу за всі Його великі благодіяння і милості, які Він ізливає на нас. Він явився “дня першого в тижні” (Ін. 20:1), як сповіщає нам Священне Писання, і преподав мир Своїм учням. Цей мир в повній мірі знайшли і Ви, Ваше Блаженство. Вам випав хрест пасти стадо Христове. Вас обрав Спаситель бути Предстоятелем однієї з найбільших Православних Церков світу, щоб мудро керувати паствою на шляху спасіння. Ніхто не знає, скільки Вам доводиться переживати, сумувати, плакати, тільки один Воскреслий Христос, Який втішає Вас тією благодаттю і милістю, яку Ви бачите в своїй боголюбивій і вірній Христу і Його Церкві пастві. Ваше Блаженство, Ви суворі до себе, Ви суворі до інших, але Ваша строгість завжди поєднана з любов’ю. Це всі знають і всі відчувають, тому що тільки любляча людина може мудро пасти стадо Христове. Ваша любов зігріває наші серця. Ви були покликані на служіння Церкві під Покровом Божої Матері. І зараз Ви є Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, в домі Пресвятої Богородиці. Нехай же Пасха завжди буде у Вашій душі, Блаженніший Владико. Ми сьогодні поспішаємо привітати Вас з цим великим і радісним святом. Моліться за нас, щоб Господь умудрив нас, дав нам розуміння сенсу нашого життя, щоб ми виправдали Вашу довіру і могли дати гідну відповідь на Суді Господньому. Дякуємо Вам за любов до Святої Лаври, до духовенства, до всіх віруючих. Нехай Господь зміцнює Ваші сили нести цей хрест Першосвятителя, мудро збирає стадо Христове і веде до тихої пристані Царства Небесного!»

Також владика Павел підніс Блаженнішому Митрополиту Онуфрію в подарунок пасхальне яйце як «…символ вічного життя і радості». У слові-відповіді Первосвятитель подякував владиці Наміснику за такі теплі слова, преосвященним владикам, священикам і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за привітання і призвав на паству Боже благословення, після чого підніс всім пам’ятні пасхальні подарунки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Великдень вітання

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: