Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

14.10.2018

У Лаврі звершено Акафіст Покрові Пресвятої Богородиці (+відео)

002Увечері недільного дня на площі перед Успенським собором було звершено соборний молебень з Акафістом Покрові Пресвятої Богородиці. Богослужіння очолив Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили: Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Фастівський Даміан, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія і гості обителі в священному сані.

За богослужінням молилися клірики Київської єпархії Української Православної Церкви, духовенство та студенти Київської духовної академії і семінарії, а також парафіяни і численні паломники, які прибули на свято Покрови Пресвятої Богородиці в Лавру.

https://youtu.be/ggvT-SoZVWM

Після закінчення молебню Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до віруючих зі словом проповіді, розповівши про історію свята Покрови Божої Матері. Владика продовжив: «Сьогодні ми молимося за нашу українську землю, за нашу Україну, за наш український народ, ми молимося за нашу владу, ми просимо, щоб Господь усіх нас благословив, щоб Господь послав нам Свій мир, щоб Господь збільшив між нами взаємну любов. Ми молимося за те, щоб Бог оберігав наших воїнів, тих людей, які стоять на сторожі нашої безпеки, щоб Бог дав їм здоров’я і небесне благословення і щоб жоден з них не загинув на полі бою.

Ми сьогодні просимо у Господа, щоб Він дав нам сили, щоб кожен з нас міг стати захисником своєї землі. Ми можемо і повинні захищати свою землю доброю працею, повагою до ближнього, добрим прикладом для своїх ближніх і всіх людей, повагою і милістю до тих, хто потребує нашої допомоги, щоб ми звертали увагу на сиріт, на вдів, на тих, хто не має даху над своєю головою. Ми молимося, щоб Господь усіх людей укріплював і допомагав усім нам. Якщо ми будемо так чинити, то ми будемо звеличувати нашу українську землю і обороняти її. Тому що коли ми живемо по-християнськи, то благодать Божа сходить на нас, і вона оберігає нас від всякого зла.

Сьогодні і в церковному житті є своя спокуса. Я не буду вдаватися в подробиці того, що ми сьогодні переживаємо, але коротко хочу сказати, що є люди, які хочуть панувати над усіма віруючими, які хочуть бути першими, і щоб всі підкорялися їм безумовно. Так порушується канонічний порядок нашого життя, того життя, яке ми проводили дві тисячі років. Коли цей порядок порушується, то це є загроза Всеправославного розколу. І ми молимося Богу, щоб Господь дав усім добрий розум, щоб ми шукали не влади один над одним, але волі Божої, щоб ми розуміли, що Бог хоче від нас, щоб ми намагалися робити те, що вимагає від нас Бог. В цьому наша сила, в цьому наша краса, в цьому наше багатство.

Нехай Господь благословить усіх нас і дасть нам всім добрий розум, щоб ми могли так проводити наше життя, щоб між нами завжди була любов, повага навіть тоді, коли ми один одному чимось не подобаємося. Це є образ того життя, яке привертає на нас Боже благословення. Нехай Покрова Божої Матері завжди буде над нами, нехай Божа Матір молиться за нас з радістю і просить, щоб ми, завершивши своє земне життя, вступили в те життя, яке не має кінця, яке називається вічним життям і вічним блаженством в Христі Іісусі, Якому від нас слава, честь і поклоніння нині і в безкінечні віки!»

На завершення Первосвятитель Української Православної Церкви преподав своїй пастві Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель відео Успенська площа акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: