Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

27.05.2020

«Сьогодні наша печаль увінчалася радістю!»

007У день віддання свята Світлого Христового Воскресіння богослужіння в Лаврі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Напередодні ввечері владика Павел у співслужінні братії Лаври звершив вечірню і утреню пасхальним чином в Хрестовоздвиженському храмі обителі.

Після богослужіння владика Намісник звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді, в якому сказав: «На жаль, в цьому році ми не могли схилити свої коліна перед Голгофою, перед Плащаницею, тому у кожної віруючої людини скорбіла душа. Незважаючи на те, що була онлайн-трансляція, але все одно нічого не може замінити для віруючої людини спільну молитву в храмі. Я знаю, що кожен з вас плакав і просив у Бога, щоб дочекатися, коли Господь знову покличе нас в святі храми і дарує нам знову і знову Свою благодать і милість бути в храмі Божому.

Всі ми молилися вдома, молилися за своїх рідних і близьких, молилися за те, щоб ця пошесть пройшла. Але як важко і страшно залишитися без Бога, без спілкування з Ним у Таїнствах, без спілкування з Ним у храмі. Господь в храмі пропонує Сам Себе і дарує нам вічне життя. Ці дні показали нам убогість нашого життя без Бога. І тому сьогодні наша печаль увінчалася радістю, тому що знову і знову Воскреслий Христос явився нам як Жонам Мироносицям, як Луці і Клеопі і дає нам можливість побачити Його в заломленні хліба, тобто в Святій Євхаристії.

Сьогодні ніхто і ні про що не питає один у одного, але всі поспішають на зустріч до Воскреслого Христа Спасителя. Тому, дорогі браття і сестри, будемо дякувати Богу за Його милосердя, будемо завжди вдячні Йому за те, що Він посилає нам, будемо вдячні Йому і за випробування, які всіх нас зробили сильніше і тільки зміцнили у вірі! Найголовніше для нас полягає в тому, що ми не повинні впадати у відчай, але ми повинні боятися лише одного: щоб не залишитися без Бога!

Господь з нами сьогодні і завжди Він був і буде з нами, адже ім’я Христове скликає всіх до покаяння і до вічного блаженного життя. Господь не залишить ніколи і нікого, нехай же Він торкнеться кожного людського серця і дарує нам вічну радість прославляти Його на віки віків цими радісними словами: “Христос Воскрес! Воістину Воскрес Христос!”».

У святковий день Божественну Літургію митрополит Павел у співслужінні братії Святої Печерської обителі звершив в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Під час Літургії були піднесені сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті». Також за Літургією митрополит Павел звершив хіротонії насельників Києво-Печерської Лаври: священицьку ієродиякона Сергія і дияконську інока Єлисея.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував братії, які співслужили, за молитви і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братія хіротонія Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: