Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

24.05.2017

У день віддання свята Пасхи Намісник Лаври очолив богослужіння

FD8A5010

Святкування пам’яті святих рівноапостольних Мефодія і Кирила, учителів Словенських в цьому році співпало з днем віддання свята Світлої Пасхи і відзначено особливим урочистим богослужінням. У Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі напередодні свят вечірнє богослужіння пасхальним чином в Трапезному храмі, а в сам день віддання — Божественну Літургію у Великій церкві звершив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужив архієпископ Бучанський Пантелеімон, духовенство обителі.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому розповів про пасхальну радість, даровану нам завдяки спокутному подвигу Христову, а також про подвиг святих Мефодія і Кирила.

«Ми не бачимо зараз Господа Ісуса Христа тілесними очима, але відчуваємо Його безперестанне перебування з нами за Його неложним словом: «Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку» (Мф. 28:20), — Намісник нагадав слова Христові перед Його славним Вознесінням. Нам потрібно завжди дякувати Господу «…за велику милість, яку Він нам дарував в спілкуванні з Ним, за те, що ми можемо ходити у світлі, дотримуючись Його слова».

Розповідаючи про нині шанованих святих митрополит Павел нагадав про походження солунських братів, про те, що вони зростали в Дусі і істині. Тому в зрілому віці їх справа просвіти привела до Христа багатьох слов’ян: «…по цілій землі пішов відголос їхній…» (Пс. 18:5), за словом царя і пророка Давида.

На закінчення митрополит Павел закликав «…не звертати з істинного шляху, який нам показали наші просвітники, і, не дивлячись ні на які випробування, слідувати за Христом, Який “… дорога, і правда, і життя” (Ін. 14:6), і щоб з наших сердець і вуст завжди підносилася слава Воскреслому Господу Ісусу Христу».

Наприкінці богослужіння Намісник привітав усіх зі святами, днем тезоіменитства Святішого Патріарха Кирила, якому було виголошено і проспівано многоліття.

Для владики Павла цей день також має особливе значення: тридцять років тому він почав священнодіяти — над ним була звершена дияконська хіротонія.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: