Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.05.2019

«Іменем Христовим ми перемагаємо всі біди і негаразди!»

013В останній день Світлої седмиці богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Напередодні ввечері митрополит Павел у співслужінні братії монастиря звершив вечірню і утреню пасхальним чином в Успенському соборі. У вівтарі молився архієпископ Пантелеімон.

У сам суботній день владика Павел очолив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Владиці Намісникові співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон і братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді: «Ми з вами, дорогі браття і сестри, повинні бути дуже уважні до свого життя. Ми повинні турбуватися і про земне, але не забувати ніколи і про небесне. Адже Господь не засудив Марфу, яка піклувалася про земне. Ми повинні дбати і про своє тлінне тіло, яке потребує одягу, яке потребує тепла, яке потребує лікування, але скрізь і всюди людині допомагає Бог. При цьому ніколи не можна забувати про “єдине на потребу” — про молитву, про життя за заповідями, про бесіду з Богом, про любов до ближнього і Господа.

Воскресіння Христове змінило світ. Багато людей прийшло до Воскреслого Христа, але більша частина є християнами тільки за іменуванням, забуваючи про найголовніше. Більш за все ми повинні просити у Бога милості і надіятися на Нього, щоб Він помилував нас. Господь завжди з нами: Він з нами в храмі, Він з нами вдома, Він з нами навіть тоді, коли нам здається, що ми самотні. І сьогодні Він бажає лише одного: нашого з вами спасіння. Господь через святих апостолів, через Святу Церкву, через святих мужів, через благовірних людей закликає нас до вічного життя. Навіть якщо ми придбаємо весь світ, хвороби і смерть все одно будуть схиляти нас до землі. І якою б людина не була багатою і якою б вона не була розумною, ніхто не має влади уникнути того, що визначено нам від Бога: повернутися в землю. Але душа наша безсмертна, і вона йде до Бога. І там відповідає за всі ті діяння, які людина скоїла під час свого земного життя.

І ось сьогодні Воскреслий Христос як Первенець з мертвих, Який не бачив зотління, закликає нас змінити своє життя, щоб з чистою совістю постати перед Богом і дати звіт за своє прожите життя. Але у нас є радість, адже Христос переміг світ і смерть. І іменем Христовим ми перемагаємо всі біди і негаразди, і просимо Воскреслого Христа, і молимо Його, щоб Він сподобив і нас бачити славу Його Воскресіння і дарував нам спадкоємство Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

На завершення Літургії владика Павел прочитав молитву на роздроблення артоса, після чого частина цього особливого хліба, який перебував всю Світлу седмицю перед царськими вратами, була роздана парафіянам і численним паломникам, які прибули в Лавру поклонитися Печерським святиням.

Після пасхального хресного ходу навколо Успенського собору митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону і братії, що співслужили, за молитви, привітав усіх із завершенням Світлого тижня, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник cross procession Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: