Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.04.2018

«Боже слово швидко разнеслоcь по землі, тому що воно істинне!»

004У понеділок Світлої седмиці Божественну Літургію у Великій церкві звершив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили братія монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в Успенському соборі вечірню з великим прокимном і читанням Євангелія очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні братії Святої Печерської обителі. За богослужінням також молилися: Намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон і єпископ Баришівський Віктор.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про скорботу апостолів після смерті і погребіння Христа Спасителя, про їх радість Його Славному Воскресінню: «…радість якого вони не втратили до кінця свого життя, скрізь і всюди проповідуючи цю благу звістку про спасіння і Воскресіння Христа, а Боже слово швидко рознеслося по землі, тому що воно істинне, сповнене правди і благодаті!»

Потім владика розповів про обрання дванадцятого апостола на місце Іуди Іскаріота, про що сьогодні оповідало апостольське читання, продовживши: «Ми, дорогі брати і сестри, повинні слідувати зі святими апостолами. Ми не повинні соромитися сповідувати свою віру, не повинні впадати у відчай, коли нам докоряють в тому, що ми християни, але повинні радіти про Воскреслого Спасителя. У мене немає сумніву, що радість Воскресіння Христового переповнює наші душі. А якщо хтось не радіє цьому дню, цьому великому торжеству, то таку людину не торкнулася благодать Божа, і вона перебуває в печалі. Христос воскрес, а це означає, що ми маємо надію на те, що Господь змінить Своєю благодаттю наше життя і дарує нам відраду і розраду, яку у людини вже ніхто не може відняти!»

Після закінчення богослужіння владика Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, всіх присутніх в цей день привітав з понеділком Світлої седмиці, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого очолив Пасхальний хресний хід навколо головного храму Святої Печерської обителі, під час якого чотири рази читалося Євангеліє, а всі учасники хресного ходу були окроплені святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель cross procession Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: