Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

29.04.2019

У Лаврі звершені богослужіння Світлого Понеділка

002У перший день Світлої седмиці Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Успенському соборі обителі. Владиці Намісникові співслужили архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі велику вечірню з читанням Євангелія очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні братії Святої Печерської обителі в священному сані. За богослужінням молилися: Намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон та єпископ Баришівський Віктор, а також численні гості монастиря.

Після читання Євангелія на Літургії владика Гурій звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про значення Воскресіння Христового в справі спасіння кожної людини.

«Святкуючи Воскресіння Христове, — зауважив владика Гурій, — ми всі живемо глибокою вірою в те, що за Воскреслим Христом і ми послідуємо. Смерть і пекло над нами вже не панують, і через сопричастя з Христом воскреснемо і ми в Іісусі Христі Господі нашому. Христос воскрес!»

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував братіям, які співслужили, за молитви, всіх присутніх в цей день привітав зі Світлим Понеділком Пасхальної седмиці, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого очолив Пасхальний хресний хід навколо Великої церкви. Під час хресного ходу чотири рази читалося Євангеліє, а всі учасники були окроплені святою водою. Хресний хід згідно з богослужбовою традицією Православної Церкви буде звершуватися всю Світлу седмицю після закінчення Літургії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель cross procession Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: