Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.06.2019

Намісник Лаври очолив богослужіння пасхальним чином

017У день віддання свята Світлого Христового Воскресіння богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Напередодні ввечері владика Намісник звершив вечірню і утреню пасхальним чином в Успенському соборі монастиря у співслужінні братії Святої Печерської обителі. За богослужінням молився архієпископ Бучанський Пантелеімон.

У сам святковий день митрополит Павел очолив Божественну Літургію в тому ж храмі. Владиці Намісникові співслужили архієпископ Пантелеімон і братія монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про значення Воскресіння Христового в житті кожної людини, після чого продовжив: «Минуло сорок днів, і багато хто з нас дійсно не відлучався від храму, тому що тільки в храмі, як колись прабатьки в Раю, людина розмовляє з Богом. Храм нагадує нам Отцівську любов, і ми живемо в ній, адже тут Отець і Його діти зібрані воєдино. Ми покликані слухати Його, покликані виконувати Його заповіді, якщо ми дійсно Його любимо, якщо ми насправді Йому віримо і сподіваємося жити з Ним у вічному блаженному житті. Ми повинні дякувати Богу за всі Його милості і ніколи не відлучатися від правого шляху.

У цей день віддання Пасхи ми ще раз переживаємо з усією повнотою Церкви радість Воскресіння, ми радіємо тому, що маємо надію на життя вічне. Ми радіємо і тому, що бачимо поруч з нами нашого ближнього. Ми радіємо про те, що Господь турбується про наше життя, що Господь зійшов з Неба на землю, щоб нас, земних, зробити жителями Неба, розділяючи з Ним радість вічного блаженства. Тому давайте в ці дні ми всі підемо на Елеонську гору, де Господь благословить нас, де преподасть Свою Божественну милість та благословення, а ми знову і знову, повертаючись в Отчий дім, в храм Божий, будемо зберігати свій розум в святості, щоб виконувати всі заповіді Господні і пам’ятати Його слова: «Я з вами, і ніхто проти вас!»

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Під час Божественної Літургії владика Павел звершив священицьку хіротонію над насельником монастиря ієродияконом Ахілою і дияконську — над монахом Христодулом.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону і братії, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Тіла і Крові Христових, побажав усім, «щоб пасхальна радість ніколи не покидала їх», після чого призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник хіротонія Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: