Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.12.2016

Намісник Лаври очолив урочистості в м. Єкатеринбурзі

У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується пам’ять святої великомучениці Катерини, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив Божественну Літургію в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Єкатеринбурга.

Митрополиту Павлу співслужили голова Єкатеринбурзької митрополії митрополит Єкатеринбурзький і Верхотурський Кирил, архієпископ Бакинський і Азербайджанський Олександр, єпископ Єдинецький і Бричанский Никодим (Православна Церква Молдови), єпископ Нижньотагільський і Серовський Інокентій, єпископ Каменський і Алапаївський Мефодій, єпископ Переславський і Углицький Феодор, єпископ Середньоуральский Євгеній, вікарій Єкатеринбурзької єпархії, численне духовенство.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх молільників зі словом проповіді, звернувши увагу, що ще в перших розділах в Біблії йдеться про те, що «…диявол, який відпав від Господа, намагався всіма силами вигнати з Раю творіння Боже. І, на жаль, йому це вдалося. Він не міг бачити, як Отець радіє своїм дітям. Бог не створив нічого поганого: ні пекла, ні війни, ні смерті. Він все створив по образу і за подобою Своїми. І навіть у наш час ті, хто творить безчинства, зло — такі люди не приходять до храму, вони зневажають архієреїв, священиків, батьків і близьких. Все не так людині, сповненої неправди. Немає нічого спільного у правди з бісівською маною. Ті ж люди, які хочуть служити Богу і ближнім, повинні приготувати свою душу до спокус, адже ворог буде творити зло такій людині!»

Далі владика розповів про життєвий шлях нині шанованої святої великомучениці Катерини, яка народилася в середині III століття, а постраждала на початку IV століття. «Вона постраждала від боговідступницької влади, — сказав митрополит Павел, — вона постраждала від людей, які думали, що житимуть на землі вічно, і що всі повинні поклонятися їм і творити їх волю. Але справжня свобода знаходиться тільки в Церкві Христовій, і Церква єдина має правильне поняття цієї свободи, адже непідробні рівність і свобода знаходяться тільки в Церкві.

Недостатньо тільки вважати себе християнином. Є багато християн по імені, але вони не є воцерковленими. Господь турбується про всяку людину. Ми повинні мати глибоку віру і виконувати заповіді Христові. Виконання цих заповідей буває важким тільки для тих, хто не хоче ходити в храм, хто не хоче постити і молитися, як наказує це Церква, хто не хоче вдосконалюватися і очищати свою душу. Ми ж повинні прийти з молитвою і вдячністю до Бога. Господь любить Своє стадо, Він відкриває двері і запрошує кожного. Ми сьогодні всі прийшли в храм до Свого Бога, Царя і Творця засвідчити те, що ми, хоч і недостойні, але діти Божі. Нехай же Єдиний Гідний цього Господь прийме з наших вуст славу, честь і поклоніння Отцю і Сину і Святому Духу і приведе нас до тихої пристані Царства Небесного!» — завершив владика Намісник.

Під час богослужіння Намісник Лаври звершив дияконську хіротонію.

Також під час поїздки до Уральських святинь митрополит Павел відвідав чоловічий монастир Святих Царствених Страстотерпців в урочищі Ганіна Яма м. Єкатеринбурга. Місцевість, де з недавніх пір розташувалася обитель, в 1918 році стала місцем знищення членів царської сім’ї і їх вірних слуг, привезених з Іпатіївського будинку в Єкатеринбурзі.
Фото Степана Казьмірука

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник паломництво хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: