Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

20.04.2019

«Де Господь — там немає смерті»

002Напередодні Лазаревої суботи Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел молився в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Особливістю богослужіння є перенесення з недільного богослужіння піснеспівів: тропарів по Непорочних, «Воскресіння Христове бачивши» і «Свят Господь Бог наш». Каждіння на тропарях по Непорочних «Благословен єси, Господи» звершив владика Павел.

В сам суботній день Намісник Святої Печерської обителі очолив Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста в тому ж храмі. Владиці Павлу співслужили: архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Діонісій (Константинов), а також братія Лаври у священному сані.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді: «Те, що звершив Господь в Лазареву суботу, незбагненно для людського розуму. Людина, яка відійшла до Господа і пробула в гробі чотири дні, оживає. Іісус прийшов в будинок сестер праведного Лазаря, які оплакували свого брата, Марфи і Марії, Він прийшов в той будинок, де неодноразово всі чули слова правди й істини від Христа, Він прийшов показати найвеличніше чудо, яке звершив під час Свого земного служіння. Смерть кориться слову Господа, Який воскрешає Свого друга. Смерть йде від людини, тому що Господь прийшов до неї. З Господом неможливо померти, дорогі брати і сестри, бо, де Господь — там немає смерті, де Господь — там немає пекла, де Господь — там завжди мир і благоденство.

У цьому чуді перемагаються єства устави, ніхто з пророків не творив таких чудес. Лазар вийшов із гробу, але після цього він ні на мить не відступав від Свого Божественного Учителя, присвятивши все своє життя служінню Йому і Його Святій Церкві, яку Христос Спаситель стяжав Своєю Чесної Кров’ю, і тим самим показуючи нам приклад, як і ми повинні невпинно слідувати за Христом, бачивши ті великі благодіяння, які Він являє в нашому з вами житті. Ми, дорогі брати і сестри, в цей день повинні віддати своє серце Богу, відкрити Йому шлях в наш розум, в наші уста, в наше серце, щоб людина безперестанно могла перебувати з Богом і користуватися тією благодатною силою, яка немічних лікує і немічних зцілює і приводить до тихої пристані Царства Небесного!»

За Літургією владика Намісник звершив священицьку хіротонію над насельником монастиря архідияконом Лукою і дияконську над іноком Наумом.

Після завершення богослужіння митрополит Павел подякував архіпастирям, священикам, які співслужили, всім, хто зібрався в цей день в храмі, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: