Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

23.11.2020

В Лаврі були звершені заупокійні богослужіння по Митрополиту Володимиру

002В 85-ю годовщину со дня рождения приснопоминаемого У 85-ту річницю від дня народження пріснопам’ятного Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана) в Успенській Києво-Печерській Лаврі були піднесені сугубі молитви за спочилого Священноархімандрита.

Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив ранню Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі. Його Високопреосвященству співслужили братія і гості монастиря в священному сані. У вівтарі також молився архієпископ Бучанський Пантелеімон.

Після богослужіння митрополит Павел розповів про життя покійного Предстоятеля УПЦ, про початок його пастирського служіння, яке припало на час правління атеїстичного режиму, а також про обрання Блаженнішого Митрополита Володимира на Київську кафедру, про його нелегке служіння на благословенній і багатостраждальній Українській землі.

«Він поклав край розділенню і шатанню, — продовжив митрополит Павел, — Блаженніший Митрополит Володимир став для всіх нас тим добрим пастирем, якого ми всі чекали. Він утвердив в істині тих, хто ще сумнівався, чи залишатися в канонічній Церкві або піти в розкол. Завдяки йому Церква очистилася і зберегла вірність Вселенському Православ’ю. При ньому зросла кількість парафій від трьох тисяч до дванадцяти, збільшилося число єпископату і духовенства, але найголовніше — наповнилися храми і люди зрозуміли, куди йти до джерела живої води, яке наповнило і продовжує наповнювати їх душі благодаттю Святого Духа.

Блаженніший Митрополит Володимир ніколи не забуває і не забуде про нас, подібно до батька й матері, які навіть в найважчий момент будуть поруч зі своїми чадами. Він любив кожну людину, він приймав усіх і вся. Блаженніший був прикладом для кожної віруючої людини. Тому і ми повинні завжди пам’ятати нашого доброго пастиря, нашого наставника, ми повинні невпинно молитися за нього і просити, щоб Господь упокоїв його в оселях праведних, а нас усіх за його молитвами і за молитвами всіх Київських святителів привів в тиху пристань Царства Небесного!»

Після Літургії також була звершена панахида на могилі Митрополита Володимира, під час якої владика Павел співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію. Після закінчення заупокійних богослужінь пріснопам’ятному Предстоятелю УПЦ була проспівана «вічна пам’ять».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида Митр.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: