Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.11.2017

На могилі Блаженнішого Митрополита Володимира Намісник Лаври звершив панахиду

000У день народження покійного Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (1935-2014) Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у співслужінні архієпископа Новокаховського і Генічеського Філарета і духовенства монастиря звершив панахиду на могилі спочилого Первосвятителя.

Народився майбутній Митрополит Київський в 1935 році в селі Марківці Летичівського району Хмельницької області. Навчався в Одеській духовній семінарії та Санкт-Петербурзькій духовній академії. Навчання в духовних школах подвигнуло його до прийняття чернечого постригу. Де б йому не доводилося нести пастирське або архіпастирське служіння, всюди про нього залишалися тільки самі прекрасні спогади. До обрання Митрополитом Київським і всієї України він займав Ростовську кафедру, де всі, хто знав його, до сих пір з любов’ю згадують і моляться за свого колишнього архіпастиря.

Для України і для нашої святої обителі його ім’я в першу чергу пов’язано із зміцненням канонічності Української Православної Церкви, зростанням і розквітом чернечого життя в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Спочив Блаженніший Митрополит Володимир 5 липня 2014 року і був похований на братському кладовищі Києво-Печерської Лаври біля храму Різдва Пресвятої Богородиці.

За панахидою були піднесені сугубі молитви за батьків покійного Блаженнішого Владики — приснопам’ятних рабів Божих Маркіяна і Феодосію. Також в цей день під час звершення Божественної Літургії в храмах обителі були піднесені сугубі заупокійні молитви за Блаженнішого Митрополита Володимира.

Після закінчення панахиди митрополит Павел подякував владиці Філарету, братії, які співслужили, і всім, хто прийшов сьогодні на могилу митрополита Володимира, за їх молитви, і сказав: «Нехай Господь упокоїть душу нашого покійного Предстоятеля, а по молитвам Блаженнішого і всіх, за кого були піднесені зараз молитви, Господь хай помилує всіх нас, щоб і ми в житті майбутнього віку змогли стати спадкоємцями Царства Небесного».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида Митр.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: