Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.11.2016

По покійному Предстоятелю УПЦ митрополит Павел звершив панахиду

Сьогодні покійному Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Володимиру виповнився б 81 рік. У цей день в Лаврі були звершені заупокійні богослужіння, а після пізньої Божественної Літургії Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відправив панахиду на могилі Блаженнішого Митрополита Володимира. Його Високопреосвященству співслужили братія монастиря в священному сані.

У своєму слові митрополит Павел звернув увагу на те, що «багату спадщину після себе залишив Блаженніший Митрополит Володимир в історії: він прийняв, зберіг, об’єднав Церкву. Він поєднав овець, які розсіялися. У чотири рази збільшилася кількість храмів, примножилося число священиків і ченців, були відкриті сотні монастирів. Він ніколи не ділив людей ні за яким принципом. Для нього всі були рівні. Він у всіх бачив чад Церкви, чад Христових. В останні роки його життя неміч оповила його тіло, але дух завжди був бадьорим. Він за все дякував Богу. Подякуємо і ми Богу за те, що мали можливість жити в одну епоху з цією людиною, помолимося за упокій його душі, щоб його заступництвом Господь і нас всіх помилував», — завершив владика Намісник.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир очолював Українську Православну Церкву з 1992 по 2014 рік. Його серце зупинилося 5 липня 2014 року, але в пам’яті кожного православного християнина він залишається добрим пастирем, який став справжнім Первосвятителем своєї землі.

Стоячи перед Престолом Господнім під час земного життя, знаємо, що і зараз він стоїть перед Престолом Всевишнього і молиться за кожну людину, яка підносить свої молитви до Бога, яка є вірним чадом Православної Церкви. Будучи воістину людиною Церкви, Блаженніший завжди залишався гідним громадянином і патріотом своєї земної Вітчизни.

Пам’ять про покійного Предстоятеля назавжди залишиться в серцях віруючих. І пам’ять його «з роду в рід».

Фото ієродиякона Петра (Абрамова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида Митр.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: