Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.07.2020

«Тільки від нас залежить, бути нам з Богом або бути без Бога!»

008Богослужіння в четвертий недільний день після свята Святої Трійці в нашій святій обителі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

У сам недільний день митрополит Павел у співслужінні митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, архієпископа Бучанського Пантелеімона, єпископа Біловодського Павла, преосвященних архіпастирів і лаврського духовенства очолив Божественну Літургію в Успенському соборі.

Напередодні ввечері Владика Намісник у співслужінні братії і гостей Лаври у священному сані звершив недільне всенічне бдіння в тому ж храмі.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про смисл євангельського зачала, продовживши: «Ми повинні кожну хвилину переосмислювати своє життя, безперервно думаючи про своє спасіння. Коли людина живе з Богом і для Бога, то вона розуміє, що всі катаклізми, всі негаразди, всі її проблеми і хвороби низпосилаються за гріхи, адже людина намагається втрутитися в Промисл Божий, але завжди зазнає поразки.

Ми не можемо руйнувати те, що Бог улаштував, і все людина повинна робити тільки з волі Божої, щоб спасти себе і щоб навколо нас усі спаслися. І сьогодні, коли ми читали в Євангелії про зцілення слуги воєначальника, ми бачимо велике милосердя Боже до кожного з нас. Слуга був зцілений і ще довго служив своєму господарю з милості Божої. І тепер тільки від нас залежить, бути нам з Богом або бути без Бога.

Господь завжди залишається з людиною, незважаючи на всі наші гріхи і прогрішення. Потрібно тільки довірити своє життя Богу і безперестану Йому за все дякувати. А нам завжди є за що дякувати Богові. Давайте ж, браття і сестри, як можна частіше вдаватися до Бога, будемо служити Йому і ближньому, будемо допомагати тим, хто потребує нашої допомоги. Якщо не можемо допомогти матеріально, то потрібно допомогти словом. І Господь завжди почує нас і зміцнить нас на нашому життєвому шляху!»

Митрополит Павел нагадав про те, що сьогодні 6 років блаженної кончини Блаженнішого Митрополита Володимира: «Все його життя, з самого дитинства, було присвячене служінню Богу. Як послідовник апостолів, він самовіддано трудився для блага Церкви, він зберіг єдність Церкви, примножив кількість храмів, священиків, привів до Христа безліч людей. Він зберіг всіх нас в Церкві! Люди бачили цього святителя, прислухалися до його слова, багато хто повернувся з розколу. Можна тільки уявити собі, як було важко йому, коли захоплювалися храми. Але він вистояв і укріпив нас в стоянні у вірі. Вірю, що він зараз знаходиться біля престолу Божого і молиться за всіх нас!

Будемо ж поминати наших наставників, будемо молитися за упокій Блаженнішого Митрополита Володимира, щоб Господь і нас сподобив вічних благ і вічної радості у Царстві Небесному!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Також за Літургією сугубо молилися за упокій приснопам’ятного Блаженнішого Митрополита Володимира (+2014), який очолював Українську Православну Церкву 22 роки і помер в цей день рівно шість років тому.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, які співслужили, за молитви, привітав усіх з недільним днем, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Після богослужіння Владика Намісник, архіпастирі, братія Лаври, парафіяни та паломники пройшли до могили Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана), де митрополит Павел очолив заупокійну літію за спочилим Предстоятелем.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида Митр.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: