Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

03.02.2020

«Молодіжка» була присвячена темі гріхопадіння прабатьків

006

Традиційно перед початком чергової молодіжної зустрічі куратор архімандрит Гліб звершив молебень з Акафістом на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця», після закінчення якого для всіх присутніх був запропонований перегляд фільму про Святу Гору Афон «Де ти, Адам?»

Цього разу молодіжну зустріч відвідали викладачі та вихованці Київської духовної семінарії на чолі з проректором з виховної роботи єпископом Згуровським Амвросієм, який перед початком перегляду фільму преподав усім архіпастирське благословення. На «молодіжці» також був присутній представник Святої Гори.

Сюжет фільму «Де ти, Адам?» Розгортається в стародавньому монастирі Дохіар Гори Афон. Центральною фігурою кінострічки став старець монастиря ігумен Григорій, чий багаторічний досвід духовного окормлення дарував йому глибоке розуміння людської душі і її прагнення повернутися в стан, властивий людській природі Адама до гріхопадіння.

Під час молодіжної зустрічі слово було надано постійному учаснику – насельнику Києво-Печерської Лаври ієродиякону Анатолію, який розповів про те апостольське і євангельське читання, котре Свята Церква пропонувала в цей недільний день, а також привів їх святоотцівське трактування.

«З цього дня починається підготовка віруючих людей до грядущого Великого посту, – сказав отець Анатолій, – вже в наступний недільний день, який буде називатися Неділею про митаря і фарисея, почнеться спів Посної Тріоді. Вона буде використовуватися за богослужіннями щодня в період Великого посту».

Також ієродиякон Анатолій, продовжуючи тему переглянутого фільму про Гору Афон, духовне окормлення, про бажання людини повернутися до первозданного стану, нагадав історію гріхопадіння прабатьків в раю і закликав: «Треба завжди пам’ятати про ті заповіді, які дає нам Господь. Спочатку ці заповіді були дані в раю, вірніше, всього одна заповідь про заборону вкушання плодів від дерева пізнання добра і зла, а потім через пророка Мойсея Господь дарував нам десять заповідей на Синайській горі. А вже під час пришестя у плоті Господа нашого Іісуса Христа Спаситель Сам звів всі ці заповіді до двох: про любов до Бога і про любов до ближнього!»  

На завершення отець Гліб висловив слова подяки викладачам і студентам КДАіС за їх участь в молодіжній зустрічі, подякував отцю Анатолію за цікаву інформацію, після чого нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 9 лютого поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45), початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: