Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

07.09.2020

На «молодіжці» обговорили відмінності Церкви від секти

Перед початком чергової молодіжної зустрічі було звершено молебень з читанням Акафіста на честь ікони Пресвятої Богородиці «Остробрамська». Молебень очолив куратор зустрічей архімандрит Гліб.

Далі отець Гліб надав слово професору Київської духовної академії, відомому сектознавцю, публіцисту, автору багатьох книг по сектознавству Чернишову Віктору Михайловичу, який виступив перед присутніми з доповіддю на тему: «Церква і секта: порівняльний аналіз».  

«Православні завжди повинні мати певний рівень культури, – сказав Віктор Михайлович, – володіти елементарним багажем знань як світських, так і з історії Церкви, при цьому пам’ятаючи, що душевне і духовне – це різні виміри. Ось саме друге і обертається в орбіті церковного життя.

Говорячи про полеміку з протестантами, потрібно розуміти, що вони визнають деякі постанови Помісних і Вселенських Соборів (наприклад, про канон, тобто склад визнаних новозавітних книг), але при цьому заперечують авторитет самих отців і їх вчення. Якщо вони визнають ці постанови, то повинні визнавати і авторитет тих, хто їх затвердив.

Вступати в полеміку з сектантами слід в дусі апостольському, тобто з гідністю, привітністю і повчанням. Необхідно пам’ятати, що ви є проповідниками миру, бо до миру закликав нас Господь, а тому послідовникам Його не потрібно вороже ставитися до кого б то не було, навіть до сектантів. Під час бесіди з ними необхідно зберігати спокій, самовладання, неупередженість, тому що нервозність шкодить справі. А в разі потреби нагадати опоненту слова з Євангелія: “А раб Господній не повинен сваритись, але бути привітним до всіх, навчальним, до лиха терплячим…” (2Тим. 2:24). Зарозумілість, глузування, шпильки не переконують, а, навпаки, викликають роздратування. Разом з тим ініціативу слід тримати в своїх руках, головне – намагатися, щоб співрозмовник не відхилявся від теми діалогу.

Всі інші конфесії намагаються покластися на зовнішні сили, тільки лише в Православ’ї немає постійних зовнішніх опор. Церква являє собою небесно-земне суспільство, в якому віруючі таємничим чином благодатно з’єднуються з Христом. Її мета – спасіння людських душ, а завдання – моральне відродження людей: просвіта, освячення і зведення до Царства Небесного. Як людина складається з тіла і душі, так і Церква має видиму і невидиму сторони.

Видима сторона Церкви – це її вчення, ієрархія, церковні Собори, храми, богослужіння, закони, вся канонічна структура Помісних Церков. Невидиме в ній – це дія благодаті Духа Святого: в Таїнствах, в молитовному спілкуванні людини з Богом. Невидима сторона Церкви – це Сам Господь, і в ній святість Господа присутня між людьми, а вмістилищем своєї присутності, в парадоксальній любові, вона обирає ще недосконалу людину. Основна функція Церкви – поєднання людини з Богом, а в Бозі спілкування людей між собою відбувається в Євхаристії – в єдності віри і благодаті».

Також учасники зустрічі поставили Вікторові Михайловичу питання, що стосуються особливостей сектантського вчення в різних течіях, на які професор дав вичерпні відповіді.

На завершення отець Гліб подякував професору Чернишову за грунтовну доповідь і бесіду, а всім учасникам «молодіжки» за увагу, а також нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 13 вересня, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: