Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

23.01.2018

На молодіжній зустрічі говорили про християнську радість

002

Ієромонах Гліб після молебню з Акафістом Богородиці в своєму вітанні з великим святом Богоявлення побажав усім: «тієї неземної, але вічної радості, про яку так часто згадується в книгах Нового Заповіту».

Ієродиякон Анатолій нагадав слова святого апостола Павла, адресовані в пастирському посланні святому Тимофію: «У цей недільний день за Літургією ми чули ті слова, які зазвичай вигравірувані на священичих хрестах і нагадують про високе пресвітерське покликання: «…будь зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистості» (1Тим. 4:12).  Отець Анатолій підкреслив при цьому, що кожному хрещеному в Православній Церкві дається Божественна благодать, про що сказано в Апостолі: «А кожному з нас дана благодать у міру дару Христового» (Еф. 4:7)».

Отець Анатолій розповів про значимі події з житія прп. Григорія Печерського, пам’ять якого звершувалася в цей день. «З благословення священноначалля він міг читати заклинальні молитви. Це не кожному дозволено, їх можуть читати тільки з благословення, так як можна отримати шкоди від злих духів, які повстають проти таких людей. Це видно з житія святого — під бісівським впливом злодії хотіли напасти на вбогого ченця. Але їх зупинила божественна сила по молитві чудотворця — вони втратили здатність рухатися. Отримавши прощення від святого, після скоєного дива вони покаялися і залишилися на довгий час працювати в монастирі во славу Божу в радості від зцілення і відпущення гріхів.

Потім слово було надано постійному гостю ієрею Віталію. Батюшка розповів про історію самого свята, яке раніше відзначалося в один день з Різдвом Христовим, а також обряду Великого освячення води, який звершується тільки один раз на рік — в навечір’я і саме свято. Він зазначив: «Раніше Велика агіасма або Чин великого освячення води так шанувався, що його прирівнювали до Таїнств. Чудові властивості святої води очевидні для всіх, навіть людей маловоцерковленних. Хрещенську воду прийнято приймати натщесерце з молитвою, і це буває дієвим засобом від багатьох душевних і тілесних хвороб. Така вода довгий час не псується, якщо її правильно зберігати».

На закінчення отець Гліб напучував всіх «зберегти духовну радість в святі дні, але в той же час, наближаючись до Великого посту, не сприймати його як якийсь похмурий час, але пам’ятати слова піснеспівів, в яких він називається Весна духовна, і завжди намагатися мати любов між собою.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 28 січня 2018 року в актовому залі Києво-Печерської Лаври, корпус № 45. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: