Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

22.02.2021

На «молодіжці» говорили про істинну віру

001За традицією перед початком чергової молодіжної зустрічі протоієрей Олександр Проченко звершив молебень, після чого було запропоновано обмінятися думками в рамках теми: «Віра в Бога, Його святі, ікони».

Відомий в Києві місіонер отець Олександр часто веде «молодіжку», пропонуючи актуальні для молоді питання. Цього разу лейтмотивом бесіди стало поняття віри.  «Віра – це дія Божа, а не одне людське зусилля. Але потрібна віра духовна, а не душевна і приземлена. Якщо людина через жорстокосердість не відчуває Бога, то вона потребує видимих чудес. Але Бог хоче, щоб ми Йому покорялися по любові, а не з примусу.

Віра також позначає дію людини. Тому потрібно жити по вірі, а це складніше, ніж просто так, за житейськими мирськими законами. Віру потрібно стяжати, а відразу отримати не можна. Здатність приймати рішення самому і брати повноту відповідальності – це також ознака віри. Але сказане не виключає прохання зі смиренням порад у більш досвідчених.

Наше завдання побачити, якими ми повинні бути і які ми насправді. Це також необхідна умова стяжання віри, коли людина може сказати про себе: “Не вважаю себе такою, що досягла“. Поки людина духовно не задоволена собою, вона може розвиватися. Ми прийшли до Церкви вчитися вірі».

Коли розмова з учасниками «молодіжки» перейшла до питання про ікони, отець Олександр сказав наступне: «Що стосується ікон, то тут треба міркувати з обережністю, так як уявлення про будь-яку річ, навіть найкращу, можна спотворити, перекрутити.

Можна навести приклад поводження з вогнем та ножем, коли все залежить від самої людини. Але річ не погана чи хороша сама по собі, важливо наше ставлення до неї. І саме від людини залежить, послужить річ на благо чи принесе шкоду.

Через ікони ми поклоняємося тому першообразу, який зображений на іконі. Ікони потрібні нам для поповнення наших духовних сил, а також для того, щоб ми не впадали в оману, малюючи в уяві образи тих чи інших святих».

Присутні на молодіжному зібранні також із зацікавленністю вислухали міркування про вшанування святих. «Дії благодаті не припиняються і в наші дні по молитвам святих. Як і читання Євангелія, так і житія святих зігрівають бажання їх наслідувати», – підсумував отець Олександр.

На завершення отець Олександр висловив слова подяки молодим людям за їх участь в розмові, після чого нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 28 лютого поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45), початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: