Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

30.12.2020

На «молодіжці» назвали п’ять причин для відвідування храму

001-24Після традиційного молебню з читанням Акафіста Пресвятій Богородиці постійний гість молодіжних зустрічей протоієрей Олександр підняв дуже актуальне в сучасному світі питання: «Якщо Бог всюди, тоді навіщо ходити до церкви?»

Почав батюшка з того, що привів популярні в нецерковому середовищі твердження про те, що є багато хороших людей, які в храм майже не заходять. «Що можна відповісти на подібні висловлювання? – продовжив отець Олександр. – Якщо ми не хочемо щось робити, то завжди знайдемо привід уникнути цього. Але існує як мінімум п’ять причин, які показують, що слід намагатися ходити в православний храм.

По-перше, відвідуючи богослужіння під час святкових днів, ми виконуємо четверту Божу заповідь: “Шість день працюй і роби всю працю свою, а день сьомий субота для Господа, Бога твого” (Вих. 20:9-10).

По-друге, молитва спільна сильніша, ніж порізно. Сам Господь сказав, “…де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, там Я серед них” (Мф.18:20).

По-третє, важлива соборність молитви. Згідно Символу віри ми сповідуємо, що віруємо в “…Соборну і Апостольську Церкву”.

Також при створенні першої людини було сказано: “Не добре, щоб бути чоловіку самотнім” (Бут. 2:18), а перші послідовники Христові “…мали серце одне й одну душу” (Дії. 4:32).

Соборність часто порівнюється з фізичним тілом, в якому клітини не живуть самі по собі. Нам треба намагатися навчиться соборності ще тут, на землі, щоб розділити радість вічного життя з усіма святими на Небі.

По-четверте, храм Божий створюється для того, щоб створити максимальні умови для молитви, під час богослужіння освячуються всі п’ять почуттів. Наприклад, спів сприяє молитві. Людина мислить образно, і їй в молитві допомагають святі зображення, також запах ладану створює молитовну атмосферу.

І нарешті, по-п’яте, найголовніше, що, перебуваючи в храмі, віруючий бере участь в церковних Таїнствах і може причаститися Христових Таїн, щоб мати життя вічне. Адже Сам Господь сказав: “…той, хто їсть Мене, житиме Мною” (Ін.6:57)».

На завершення отець Олександр привів в приклад, як часто Сам Христос ходив до храму, спільні молитви апостолів, а також святих, починаючи з передання про постійне перебування Пресвятої Богородиці в храмі.

Починається період святок, тому наступна зустріч, на яку запрошений високий гість – єпископ Віктор (Коцаба), відбудеться 24 січня о 13:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: