Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Заходи
На «молодіжці» говорили про роль жінок в Церкві
Минулої молодіжної зустрічі був оновлений формат проведення бесід. Тепер молодь виступає в ролі ведучих, пропонуючи теми для обговорення. За новою практикою на цій молодіжній зустрічі в Лаврі було обрано питання служіння жінок в Церкві.
Після молебню з Акафістом перед іконою Божої Матері «Всіх скорботних Радість», який очолив архімандрит Гліб, слово було надано його помічникові Миколаю.
«Багато хто переживає через те, що не знають, як реагувати, коли критикують Церкву, — звернув увагу постійний учасник зустрічей. — Звинувачення часто бувають необгрунтовані внаслідок непорозуміння того, що відбувається, і суті подій. Але бувають і зловмисні нападки людей, які бажають будь-яким способом дискредитувати Православну Церкву.
Одним з таких способів, за допомогою яких іноді намагаються звинуватити Церкву в «нетолерантності», є міф про приниження жінок. Одним з «аргументів» при цьому виступає відсутність інституту жіночого священства».
Згадавши про те, що в цьому нас часто звинувачують представники протестантських деномінацій, Миколай відповів, що у них розуміння церковного служіння полягає головним чином в проповіді слова Божого, духовної допомоги і веденні церковного господарства: «Але всі ці функції цілком можуть виконувати у нас православні жінки, які також читають і передають іншим благовістя, вчення святих отців. Багато ігумень монастирів духовно опікуються не тільки своїми сестрами, але всіма, хто звертається до них за порадою. Неоціненна також допомога жінок в кожному православному приході. Це і господарочки, і викладачі недільних шкіл, і проповідниці віри. Але головна відмінність служіння священства від тих турбот, якими займаються жінки — його містичне значення. Священнослужителі символізують собою Самого Христа».
У давнину, з I по VIII століття, Церкві дуже активно допомагали жінки, які посвячувалися в диякониси. Але вони не звершували Таїнства Церкви.
Ще в Посланні до римлян ми зустрічаємо такі слова: «Поручаю ж вам Фиву, сестру нашу, служительку церкви, що в Кенхреях» (Рим. 16:1). В Апостольських постановах (кінець IV століття) також згадують про те, що дияконисі доручаються дуже серйозні завдання: «в деякі будинки не можна послати до жінок чоловіка диякона, через невірних: тому, для заспокоєння помислу нечестивих, пішли туди жінку дияконису». Диякониси несли просвітницьку місію, займалися справами милосердя, несли труди, пов’язані з існуванням і життям своєї громади.
Отець В’ячеслав підтвердив важливість церковного послуху жінок, їх допомоги в будь-якому роді служіння, сказавши також, що «вони — невід’ємна, найважливіша частина православного суспільства».
Дівчата, які були присутні на «молодіжці», також трохи розповіли, як у них виходить говорити зі своїм оточенням про Православ’я. Особливе пожвавлення викликало згадування того, що часто доводиться говорити з адептами протестантизму, які відхиляють ікони, про значення ікон для православних віруючих. Обговоривши це питання, молоді люди прийшли до висновку, що в цьому випадку потрібно відповідати, спираючись на цитати зі Святого Письма. Також бажано наводити приклади з повсякденного життя, один з яких проводить паралель між іконою, яка виступає символом першообразу, і фотографіями близьких людей, які несуть в духовному плані набагато більше сенсу, ніж просто зображення людини.
Далі Олена поділилася своїми спостереженнями про особливості церковного життя на Криті. Продовживши тему, отець В’ячеслав розповів про те, що на острові Крит спочивають мощі святого апостола Тита.
Отець Анатолій закінчив молодіжку словами недільного апостольського читання: «Приятного часу вислухав я тебе, і в день спасення поміг тобі. Ось тепер пора приятна, ось тепер день спасення». (2Кор. 6:2). Батюшка пояснив, що цей час для кожної людини наступив, і всі ми покликані до покаяння, щоб спастися.
Всім учасникам обговорень під час бесіди пропонувалася смачна випічка для підкріплення, приготована умілими руками учасниць.
Браття і сестри, запрошуємо відвідати наші зібрання, на яких ви станете учасниками обговорення різноманітних духовно-моральних питань. Нагадуємо про те, що дотримання вимог до форми одягу в монастирі відноситься до всіх без винятку відвідувачів Лаври.
Наступна молодіжна зустріч відбудеться 23 вересня поточного року в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Фотогалерея:
Редакція сайту www.lavra.ua
Теми
молодіжкаСхожі матеріали
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: