Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

27.03.2018

На «молодіжці» говорили про особливості великопісних богослужінь

0012

Наближаються дні Страсної седмиці, коли великопісні читання і наспіви поступово поступаються місцем читанню Святого Євангелія і особливим піснеспівам, присвяченим Страстям Христовим і Його Світлому Воскресінню.

Молодіжну зустріч, останню в Великий піст, традиційно почав куратор зустрічей архімандрит Гліб зі співу Акафісту Пресвятій Богородиці. Цього разу під час молебню також молилися за здоров’я митрополита Почаївського Володимира, якому нещодавно провели операцію.

Слово після молитов було надано ієромонаху Кирилу, який розповів про особливості Літургії Передосвячених Дарів, яка служиться тільки в дні Святої Чотиридесятниці.

«Під час Великого посту для розвитку покаянного почуття у віруючих домінує мінорна нота піснеспівів, — зауважив батюшка. — Для збереження мінорної ноти урочисті Літургії святителів Василя і Іоанна Златоуста не завжди доречні в звичайні дні посту. Адже вони мають на увазі святкування. Тому, коли вся Церква знаходиться в особливому покаянному стані, це покликано пробуджувати усвідомлення занепалості людської природи і необхідності виправлення. Саме цій меті служить звершення неповної Літургії, яка багато в чому нагадує вечірнє богослужіння. Саме на заході дня раніше всі християни звершували це богослужіння. Але в зв’язку з тим, що не всім зараз під силу постити до самого вечора і багато хто має можливість відвідувати храм тільки вранці перед заняттями або роботою, ця служба звершується вранці».

Розповівши коротко історію складання чинопослідування і його затвердження святим папою Григорієм Двоесловом, отець Кирил закликав усіх говіти в цей благодатний час посту і молитви, нагадавши, що «сенс кожної Літургії — прийняти в себе Христа, це тріумф в спілкуванні з Богом. Тому той, хто не хоче сповідатися і причащатися, багато втрачає».

Повчання про духовну складову Великого посту продовжив потім ієродиякон Анатолій. За словами священнослужителя Лаври, «піст — це унікальна можливість примиритися з ближнім, що є необхідною умовою особистого спасіння». Для наочного підтвердження цього загальновідомого для християн факту отець Анатолій переказав історію древніх Печерських насельників — прпп. Тита і Євагрія. «Блаженний пресвітер Тит, бачачи, що за те, що він шукав миру з братом, він знайшов мир з Самим Богом, і Ним збережений був від смерті душевної і тілесної, з тих пір ніколи не вдавався до ворожнечі, але всіляко її викорінював в собі, і придбав любов у Бозі до всієї братії, яка ніколи не слабшає, — любов, яка є сукупність досконалості (див. Кол. 3:14), як корінь світу».

На завершення доповідей виступив постійний гість ієрей В’ячеслав, розповівши про житіє прп. Марії Єгипетської, пам’ять якої завжди звершується в цей недільний день Великого посту. «Свята явила наступним поколінням образ смиренного покаяння. Якщо людина намагається йти за Христом, шукати Його, то Він допомагає. Немає нічого неможливого для Господа, потрібно всім серцем довіритися Йому», — підсумував священик.

Браття і сестри! Наступна молодіжна зустріч відбудеться в Неділю третю після Пасхи, свв. жон-мироносиць, 22 квітня, в актовій залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30. Запрошуються всі бажаючі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: