Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

10.03.2018

«Якщо ми на шляху до Бога — Господь завжди буде допомагати нам»

001

В п’ятницю третьої седмиці Великого посту за вечірнім богослужінням Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив чин Пасії, під час якої було прочитано Євангеліє, яке розповідає про страждання Христа Спасителя.

Після Пасії митрополит Павел звернувся до прихожан і паломників зі словом проповіді: «Сьогодні Божою милістю ми, дорогі брати і сестри, зібралися в цьому храмі для того, щоб звершити третю в цьому посту Пасію. За цим особливим богослужінням, яке Церква пропонує нам в період Великого посту, ми згадуємо ті події, які відбувалися дві тисячі років тому. Але якщо ми подивимося на наше життя, то зрозуміємо, що ці події відбуваються з нами кожен день. І кожного дня ми обираємо шлях: бути з Богом чи зійти з цього шляху, бути вірним Його Святій Церкві або залишатися десь в стороні, йти по тому вузькому тернистому шляху, по якому пройшов Іісус, або ж піти по широкому шляху, що веде в вічну погибель. Якщо ми на шляху до Бога — Господь завжди буде допомагати нам. Він буде поруч з нами, де б ми не опинились. Нам варто подивитися на те, що Він пережив заради нас, і це нас зміцнить на всіх наших шляхах».

Далі владика розповів про страждання Христа і про події останніх днів життя Спасителя: про Тайну Вечерю, на якій було встановлено Таїнство Євхаристії, про Гефсиманське моління, про суд у первосвящеників Анни і Каяфи, про суд Понтія Пілата, про Хресну путь, страждання на Хресті і смерть.

«Кожна людина має можливість і повинна пройти з Господом цю путь, — продовжив владика Намісник. — Пройти від тієї світлиці, де відбулася Тайна Вечеря, до самої Голгофи. Це — наше з вами життя. І ми можемо побачити, чи дійсно ми християни, чи дійсно ми приймаємо Його Євангеліє і вчення. Ми повинні бути християнами по життю і свідчити про це своїми справами. Ми повинні слідувати за Господом по всіх усюдах. Якщо ми бачимо людину стражденну, ми маємо можливість допомогти їй, а через нас це робить Сам Господь. Це ми також повинні пам’ятати.

Давайте ж, дорогі брати і сестри, вдивимося в своє життя, не будемо нікого судити, не будемо піддавати різноманітним глузуванням свого ближнього, адже ми не знаємо стану душі людини. Ми стоїмо біля Розп’яття і знаємо, що Господь чекає на кожного з нас. Від нас вимагається лише переосмислити своє життя, принести плід покаяння, щоб ми все-таки прийшли до пізнання істини і стали спадкоємцями Його блаженного Царства!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: