Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.02.2018

Митрополит Павел звершив першу в цьому році Пасію

100

Увечері п’ятниці першої седмиці Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив за вечірнім богослужінням в Хрестовоздвиженському храмі монастиря першу в цьому році Пасію.

Пасія являє собою спів особливої стихири, під час якої священнослужитель зносить з вівтаря Святе Євангеліє, звершує кадіння всього храму і читає євангельський уривок про страждання Христа Спасителя.

Після читання Євангелія на Пасії митрополит Павел звернувся до всіх зі словом проповіді, розповівши про те, наскільки велике значення для нас посту, завдяки якому ми стаємо здатними якомога більше наблизитися до Бога і зрозуміти всю глибину тих страждань, які Він за нас перетерпів.

«Господь Своєю Чесної Кров’ю стяжав Церкву, — сказав владика Намісник, — і в Церкві все дано для нашого з вами спасіння. Потрібно тільки це прийняти і зрозуміти, якою ціною даровано наше спасіння. У Хреста Спасителя залишилася тільки Божа Матір, апостол Іоанн Богослов і кілька жінок, інші апостоли розсіялися. А апостол Петр перед цим відрікся від Христа.

Не будемо ж ми відрікатися від Господа, коли нас запитують про нашу віру, про те, до якої Церкви ми ходимо, про те, як ми віруємо. Сьогодні ми просимо у Господа, розп’ятого на Хресті, послуху, стійкості в своїй вірі і укріплення в стоянні за Святу Церкву. Нехай же Господь молитвами Пречистої Своєї Матері укріпить усіх нас, допоможе нам на цьому шляху і сподобить після закінчення посту зустріти Світле Христове Воскресіння, яке дарує нам радість і надію на життя майбутнього віку!»

Пасії будуть звершуватися в нашій святій обителі ще тричі в п’ятницю ввечері за братським богослужінням і кожного недільного дня посту у Великій церкві о 17.00 з читанням Акафісту Страстям Христовим.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: