Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

27.02.2017

«Постуючи, людина отримує особливе Боже благословення…»

98У перший день Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив ранкове уставне богослужіння в храмі Всіх преподобних Печерських, який також називають «Теплим».

За богослужінням молилися Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, братія монастиря, численні прихожани і паломники.

Увечері в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських велике повечір’я звершив Блаженніший Митрополит Онуфрій і після закінчення читання Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського звернувся до пастви з проповіддю. Блаженніший Владика розповів про духовну складову дотримання віруючими Великого посту, цього «…доброго і спасительного подвигу». Завдяки посту «…ми оживаємо для вічності, він відновлює в людині природний чин», — запевнив Предстоятель, повідавши також про довголіття перших людей і їхніх нащадків до потопу і їх харчування тільки рослинною їжею. Вони не вкушали те, що ми називаємо зараз скоромної їжею. Тільки через неміч людську потім Господь благословив їсти інший рід їжі — тваринного походження, але вона все одно не приносить стільки користі, як рослинна їжа. Тому, за словами Митрополита Онуфрія: «Пост вводить нас в природний стан, в якому була створена людина. Крім користі від помірності, постуючи, людина отримує особливе Боже благословення». Підтвердженням цьому є приклади того, як Ангели супроводжували людей, що дотримували пост середи і п’ятниці. Тому людина, що дотримує Великий піст:
«…обов’язково отримує від Бога велику нагороду ще в цьому житті». Людина так набуває Божественну благодать, яка охороняє її в земному житті і вводить в блаженну вічність.

На закінчення Блаженніший Митрополит побажав Божої допомоги: «…в дотриманні в міру сил Святого і Великого поста і сподобитися милості Божої».
В Успенському соборі Лаври під час братського богослужіння, яке очолив благочинний монастиря архімандрит Антоній, також був прочитаний Покаянний канон. Відповідно до встановленої Лаврської традиції канон співається хором обителі з канонархом.

Намісник Лаври в цей день читав Великий покаянний канон в храмі святої великомучениці Варвари, який знаходиться на території першої обласної лікарні.

Фото ієромонаха Симона (Новікова), Юрія Томанюка 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель братське богослужіння Київ піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: