Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

31.03.2019

«…хрест — це засіб, який доповнює покаяння»

001В третій недільний день Великого посту в Лаврі були звершені урочисті богослужіння. Напередодні ввечері всенічне бдіння з виносом Хреста Господнього в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, а братське богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі — Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії монастиря в священному сані.

Під час вечірнього богослужіння Владика Намісник звершив іночеський постриг послушників монастиря з нареченням їм імен Гавриїл — на честь Архангела Гавриїла і Тихон — на честь святителя Тихона (Бєлавіна).

У сам недільний день Божественну Літургію святителя Василія Великого в Хрестовоздвиженському храмі очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан (голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ), архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Сильвестр (ректор КДАіС), братія Києво-Печерської Лаври в священному сані.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому нагадав, що третій недільний день Великого поста іменується Хрестопоклонною Неділею, так як для поклоніння віруючим з вівтаря виноситься Животворящий Хрест Господній, після чого продовжив: «В цей день Свята Церква пропонує нам євангельське читання, в якому Господь навчає нас, як треба жити на землі. Господь створив людину, і людина повинна постійно пам’ятати Свого Творця і слідувати за Ним. Це є той шлях, заради якого людина створена і під час якого вона приходить до блаженства. Ми повинні взяти свій хрест і йти за Господом. Кожна людина несе свій духовний хрест, який складається з скорбот і хвороб. Вони приходять до нас як наслідок тих гріхів, які ми зробили. Скорботи і хвороби — це наслідки гріхів наших. Цей хрест є не тільки нагадуванням того, що ми грішимо, хрест — це засіб, який доповнює наше покаяння. Для того, щоб ми з гідністю провели своє земне життя, ми повинні взяти свій хрест, не нарікати на нього, не докоряти, не звинувачувати всіх, крім себе, але людина повинна взяти свій хрест і йти за Господом. Це означає йти тим шляхом, який Господь показує нам у Своєму Євангелії — шляхом Його Святих заповідей.

Господь для нашого зміцнення пропонує нам силу Животворящого Хреста, на якому Христос знищив, розіп’яв наш гріх. Господь Своїм Розп’яттям благословив Древо Хресне, і воно отримало таку силу, якою ми зміцнюємо себе в своїй боротьбі проти гріха, і якою ми перемагаємо диявола. Тому Церква сьогодні зносить нам Животворящий Хрест Христовий, якому ми вклоняємося і просимо, щоб Господь силою Свого Хреста зміцнив наші стопи, щоб ми і далі продовжили свій подвиг посту і молитви і наближалися до свята Світлого Христового Воскресіння!»

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії було звершено поклоніння Хресту, після чого Першосвятитель подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх тих, хто молився, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель братське богослужіння піст постриг

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: