Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

13.03.2020

У Лаврі звершений чернечий постриг

У четвер другої седмиці Великого посту після звершення уставного богослужіння в храмі преподобного Антонія Печерського, що в Ближніх печерах, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив чернечий постриг насельників Святої Печерської обителі: ієродиякона Аверкія з ім’ям Сильвестр на честь преподобного Сильвестра Печерського; Петра Ломаги з ім’ям Андрій на честь святого Андрія Первозванного; Івана Груздева з ім’ям Макарій на честь священномученика Макарія, митрополита Київського; Святослава Яшкина з ім’ям Тит на честь преподобного Тита, пресвітера Печерського.

Під час постригу молилися архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Петропавлівський Андрій, братія Святої Печерської обителі.

Після постригу владика Павел звернувся до новопострижених монахів зі словом проповіді: «Сьогодні радіє разом з нами преподобний Антоній, який приніс на ці гори благодать з Афонської Гори, радіють його учні, які жили і трудилися тут і зараз моляться за нас. Браття, сьогодні ви долучились до того лику, якого не гідний весь світ. Ми знаємо лише мале число тих, хто трудився тут, але їх молитвами Господь спасає весь світ.

Із Дому Божої Матері проповідь розійшлася не тільки в нашому місті, не тільки в нашій країні, але і по всій землі. Молитвами угодників Божих люди утверджувалися і утверджуються в вірі, в пості, у молитві і на істинному шляху, який дає нам всім увійти в Царство Небесне. Сьогодні ви захищені від світу стінами, але ніяка стіна не втримає вас від світу, якщо ви цього не захочете самі.

Ви маєте можливість споглядати на труди і подвиги братії. Вони залишили все, вони приймають наруги, лихослів’я, наклеп, в деякій мірі і гоніння, але залишаються вірними Богу і йдуть за світлом Христовим, яке просвіщає світ. Господь буде судити нас не по тому, як ви сьогодні присягали, але по тому, як прожили це життя – пам’ятайте це. Вам доведеться проповідувати, вам доведеться нести світло Євангельського вчення в лукавий і неправедний світ, який робить багато зла і в першу чергу сам собі.

Я сьогодні дякую вам, браття, що ви залишили цей лукавий світ і прямуєте за Христом Богом. Нехай Всемилостивий і Всещедрий Господь укріплює вас. Не залишайте молитву, намагайтеся якомога частіше приходити до свого духівника, до людини, що буде свідчити про вас в майбутньому житті, але найголовніше, приходьте в печерки, де ми бачимо мощі святих, що стоять у Престолу Творця. Тут ви можете поплакати, тут ви можете висловити біль своєї душі, тут ви можете розповісти про радість, яка є у вашому серці. Можливо, світ вас не зрозуміє, але преподобні завжди приймуть вас з любов’ю і радістю і дадуть вам правильну пораду. А як почути цю пораду? Прислухайтеся частіше до вашого серця – воно ніколи не підведе.

Я ще і ще раз прошу у Матері Божої, щоб Вона ніколи не відмовлялася від нас, і Вона ніколи не відмовиться. Постарайтеся і ви бути добрими паростками в Її палісаднику, який зростив сонм угодників Божих, і будьте гідні того великого таїнства чернечого ділання, щоб тут отримати визнання від людей і від Бога насолоду і Царство Небесне!»

Після постригу новопострижені монахи пройшли в Хрестовоздвиженський храм, де почалося читання Псалтиря.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник піст постриг

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: