Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

11.03.2019

«Невеликий подвиг руйнує жорстокість людського серця…»

012

У перший день Великого посту уставне ранкове богослужіння в храмі Всіх преподобних Печерських, який також називають «Теплим», звершив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. За богослужінням молилися Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, а також братія Святої Печерської обителі. Під час читання кафізм на утрені братією Лаври були прочитані заупокійні поминання, які подавалися для молитви на Великий піст.

В той же день ввечері Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій прочитав першу частину Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Після закінчення канону Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому сказав: «Піст — це час, коли людина повинна намагатися активно працювати над своїм духовним вдосконаленням, над очищенням своєї плоті і душі від скверни гріха і неправди. Є одні ліки, які допомагають людині очиститися від гріха, який би цей гріх не був, — це піст і молитва, які приводять людину до розкаяння, а покаяння знищує гріхи. Заради покаяння Господь дає людині знову і знову благодать прощення, і людина оновлюється, стає чистою і непорочною, здатною увійти в життя вічне.

Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, щоб ми в міру сил своїх постили, молилися. Можливо, у нас не буде таких успіхів, як у святих отців, але крапля води, якщо вона капає постійно в одне місце, вона пробиває камінь. Так і невеликий подвиг, якщо він звершується з постійністю, то він з часом руйнує жорстокість людського серця, знищує нашу ворожість, робить нас співчутливими, люблячими Бога і свого ближнього!»

Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел прочитав першу частину Великого покаянного канону в храмі святої великомучениці Варвари міста Києва, що розташований при Київській обласній лікарні.

Після читання канону митрополит Павел звернувся до віруючих із проповіддю, в якій розповів про пришестя у світ Бога Слова і про викуплення роду людського, після чого продовжив: «Христос скинув сатану і Сам показує нам шлях, що необхідний кожному з нас для досягнення вічного спасіння. Він йде навіть на Голгофу, щоб перемогти ворога. І ми повинні переживати за те, щоб цей ворог роду людського не подолав нашу душу. Для цього потрібно всіма силами своєї душі прагнути до Бога. Пост же і молитва — це ті два крила, які дають людині можливість з’єднатися з Богом. І прикладом тому нам служать святі подвижники, серед яких і отці Києво-Печерські. Вони перебували в пості, молитві, в затворі десятиліття, вони не дотримувалися ніяких дієт, але жили до глибокої старості, вони робили все те, що наказує нам Свята Церква. Вона — чадолюбива мати, вона піклується про кожного з нас, головне, щоб ми не залишалися чужими церковному життю!

Будемо ж намагатися в першу чергу побачити свої гріхи, засудити себе за них, а не засуджувати ближнього, не виправдовувати свої проступки, тому що як би ми себе не виправдовували, Праведний Суддя винесе вирок кожному з нас. Для Бога таке важливе наше богоугодне життя, Йому важливе наше прагнення до виправлення, і сьогодні ми молимося, щоб ці дні Великого посту пройшли в мирі, і щоб Господь вже сьогодні зберіг нас для вічного блаженного життя і сподобив з радістю зустріти Його Славне Воскресіння!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель братське богослужіння піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: