Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

27.02.2023

У Лаврі звершено уставні богослужіння першого дня Великого посту

014Вранці в понеділок першоі седмиці Великого посту в лаврській церкві в ім’я Всіх преподобних Печерських («Теплому храмі») після читання полунощниці було звершено утреню, часи з читанням кафізм і вечірню, якій передують зображальні. Великопісне богослужіння очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Також у вівтарі молилися Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, а також братія Святої Печерської обителі.

Після закінчення уставного богослужіння митрополит Павел звершив заупокійну літію по всіх від віку спочилим православним християнам.

Нагадуємо, що з понеділка по четвер увечері згідно з розкладом за великим повечір’ям звершується читання Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

Першу частину Великого покаянного канону прп. Андрія Критського у храмі прп. Агапіта Печерського прочитає Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Особливістю богослужіння першоі седмиці Великого посту є те, що після полунощниці звершується утреня, за якою прочитують три кафізми, а рядовий канон святому з’єднується з великопісним трипіснцем. Під час читання кафізм братія Лаври поминають записки за упокій, що були подані на Великий піст.

На часах крім традиційних трьох псалмів також згідно із Уставом прочитується кафізма. Після часів та зображальних звершується вечірня, яка в середу і п’ятницю з’єднується з Літургією Передосвячених Дарів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель братське богослужіння піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: