Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

16.08.2016

На молодіжній зустрічі обговорювали прийнятність успіху в мирських справах для віруючого

n008Після прохання в молитві благословення у Господа на проведення чергової молодіжної зустрічі перший виступаючий — ієромонах Анатолій розповів про історію обрітення і винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. З історії Церкви відомо, що в давнину для припинення епідемій освячували воду, також для цих цілей освячували лікарські трави. Так особлива чудодійна сила була виявлена при доторканні до Чесного Древа Хреста, що і послужило благочестивим приводом для свята цього дня.

Далі батюшка розповів про мучеників Маккавеїв, житіє яких безпосередньо пов’язане зі Священною історією богообраного народу, який «ближче інших народів стояв до Бога». На прикладі очищення древнього ізраїльського народу через гоніння Господь показав, що дуже небезпечно «перебувати на межі розбещення при відсутності бід і скорбот».

Особливу зацікавленість виявили учасники зборів до короткого огляду тих навколоцерковних хибних думок, які пов’язані з ім’ям Маккавеїв. У день, коли згадується мученицький подвиг цих Божих обранців, багато є таких, які, приходячи в храм, навіть не знають, з якою подією пов’язаний цей день. Маккавей в перекладі означає «молот» і лише нагадує про «…тверде стояння в вірі святих мучеників Старого Заповіту».

Далі, як і було заплановано, організатори «молодіжки» запропонували обговорити питання надзвичайно актуальне в наш непростий час для віруючої людини. На користь чого потрібно зробити вибір: «Бути смиренним або успішним?» Взявши ініціативу в свої руки, ієродиякон Піор докладно пояснив відмінність цих двох мотивів в поведінці людини, перевівши обговорення проблеми в площину духовного сенсу і тих наслідків, які наступають в житті, якщо керуватися або пихатістю, або ж — і смиренням як на роботі і в сім’ї.

За його словами, сучасне суспільство слідом за протестантським світоглядом диктує стереотипи, згідно з якими успішність в світі і означає богоугодність, що не може бути прийнятним для православної людини. Отець Піор нагадав історію багатостраждального старозавітного Іова. Його смиренністю був осоромлений ворог людський. Господь по Своєму благому Промислу дає все необхідне для спасіння душі, тому страждати можуть і праведники, які схиляють покірно голову перед будь-яким випробуванням, посланим Богом. Ієродиякон Піор всім рекомендував «…читати житія як конкретні приклади втілення Євангельського закону в повсякденному житті».
Всебічно обговоривши дану тему, всі прийшли до висновку, що успішність Церквою не засуджується, але вона не повинна перерости в пихатість. Інструментом, який дозволяє відокремити смиренність від гордості і догідливості людиниі, є дар духовного розмірковування.

Продовжив розмову про смирення гість «молодіжки» ієрей Діонісій з міста Кропивницького (колишн. Кіровоград), який привів наступний вагомий аргумент: за істинне смирення, прощення образ ближнім Господь благоволить і допомагає у справах. А життєва гордість і зарозумілість без надії на Бога рано чи пізно призводять до краху будь-якої справи і до пошкодження душі.

Батюшка зауважив, що жадібність, гонитва за прибутком і комфортом якраз часто віддаляють людину від душевної рівноваги, і «…гроші «тікають» від тих, хто постійно «біжить» за ними». Починаючи богоугодну справу, дуже важливо просити допомоги у Бога, який подасть, якщо на те буде Його свята воля, потрібних людей і сприятливі обставини. Тоді воля Божа і воля людини спільно приведуть до найкращого результату.
Зустріч закінчилася приємною подією: всі присутні привітали куратора курсів ієромонаха Гліба з минулими іменинами.

Наступна зустріч відбудеться у 21-й день серпня.

Браття і сестри! Всіх бажаючих запрошуємо взяти участь у наших просвітницьких бесідах, що проходять по неділях в 15-30 (крім передодня свят) в Успенській Києво-Печерській Лаврі. Велике прохання не ігнорувати вимоги до форми одягу, які відносяться до всіх без винятку відвідувачам Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: