Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

20.03.2021

Намісник Лаври вшанував пам’ять вмч. Феодора Тирона

011

У суботу першої седмиці Великого посту Святою Православною Церквою згадується чудо святого великомученика Феодора Тирона. У цей день Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста в Успенському соборі звершив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона і братії Святої Печерської обителі в священному сані.

«З Божою допомогою, возлюблені у Христі браття і сестри, — звернувся до віруючих митрополит Павел, — ми пройшли терени першої седмиці Великого посту. Він називається “матір’ю цнотливості”, піст відкриває духовні очі, зцілює душевні і тілесні недуги, піст відкриває двері в Царство Небесне. Посту дотримувався Сам Господь, пророки і апостоли. Все, що встановлене Церквою, святе і непорочне. Але як ми чули в Євангелії, субота для людини, а не людина для суботи. Закони були надані для людини, щоб керувати її в Царство Небесне. Піст повинен бути в міру, головне наше життя має бути богоугодним, щоб нам зустрітися з Богом і подякувати Йому за благодіяння».

Також владика розповів про житіє святого великомученика Феодора і чудо, яке згадується під час Великого посту, що сталося під час нечестивого імператора Юліана Відступника. «Заступництвом святого Феодора християни уникли гріха, — нагадав митрополит Павел. — Тому щороку в цей день ми згадуємо його велике чудо, завдяки якому християни змогли зберегти себе в чистоті. Ми ж зараз покликані наслідувати їх в цьому, і, звертаючи свої погляди до святого мученика Феодора Тирона, будемо просити його, щоб за його клопотанням Господь укріпив нас в молитві і пості, щоб нам всім стати спадкоємцями вічних благ у Царстві Небесному!»

За богослужінням була звершена священницька хіротонія келаря обителі архідиякона Іоанникія.

Після подячних молитов після Святого Причастя митрополит Павел привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесного покровителя, а на завершення прикликав на всіх, хто молився в цей день в храмі, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник піст хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: