Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

13.03.2019

«Піст… дарує нам красу і благовидість»

007Увечері в середу першої седмиці Великого посту під час великого повечір’я Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел прочитав третю частину Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського в храмі Печерської ікони Пресвятої Богородиці в скиту Лаври.

За богослужінням молилися скитоначальник архімандрит Пимен, а також братія Святої Печерської обителі.

Після читання канону митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про значення посту в житті кожної людини, після чого продовжив: «Кожен з нас повинен задуматися над цим періодом, який пропонує нам Свята Православна Церква. І якщо людина хоче для своєї душі спасіння, вона пронесе це ярмо поста, яке є наслідуванням ярма Христового, і ярмо це буде благо для  неї. Не таким страшним і важким є піст, як він може для нас здатися на перший погляд. Слід тільки захотіти і почати постити, подібно до того, як дитина йде до школи, починає вчитися, так і для нас на початку поста буває важко. Але почавши, зробивши перші кроки, полюбивши це велике дарування Боже, ми самі переконаємося в спасительності посту, ми побачимо його легкість, його користь, яка лікарює гріх людини. І тоді від цього людині стає добре, тихо, мирно, людині стає легко постити і в житті з’являється непідробна духовна радість.

Нехай сьогодні, дорогі брати і сестри, ніхто з нас не скорбить, що йдуть дні Великого посту. Не впадайте у відчай, тому що у Бога стільки милості, скільки ми собі не можемо навіть уявити. Її вистачить для кожного! Він дає нам життя, Він посилає нам сонце, вітер і дощ, Він дарує нам добро, а ми самі шукаємо постійно зла, забуваючи про Нього. Гріховне бажання, гріх розбещують людину. І звинувачувати в тому, що з нами відбувається внаслідок цього гріха, ми можемо тільки самих себе. Піст, як “мати цнотливості” умудряє кожного з нас, він — це та ліствиця, яка зводить людину з пекла землі на Небо, піст — це те, що прикрашає нас з вами, дарує нам красу і благовидість. Тому підемо зараз за Христом, щоб Він втішив кожного з нас, дарував нам сили пройти цей піст і досягти вічної радості в Царстві Небесному!»

Також під час відвідування скиту владика Намісник помолився біля могил почилої братії Святої Печерської обителі, які знайшли тут місце свого упокою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник піст скит

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: