Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.04.2019

У Великий Вівторок митрополит Павел очолив богослужіння

001У другий день Страсної седмиці Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії монастиря звершив Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі. Перед початком Літургії владика Павел прочитав євангельське зачало на дев’ятому часі. Під час богослужіння у вівтарі молився архієпископ Бучанський Пантелеімон.

За Літургією були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Особливістю богослужіння перших днів Страсної седмиці є те, що під час вечірнього богослужіння після мирної єктенії співається тропар «Ось Жених гряде опівночі», а з понеділка по середу звершується Літургія Передосвячених Дарів. Також під час повечір’я і на утрені замість звичайного канону співається трипіснець.

Кожен з днів Страсної седмиці присвячений певній євангельській події або притчі. У Великий Понеділок Церква згадує прокляття Іісусом Христом безплідної смоковниці, яка символізує душу, що не приносить духовних плодів покаяння, віри, молитви і добрих справ. Сьогодні, в Великий Вівторок, за богослужінням згадувалося викриття Іісусом книжників і фарисеїв, а також притчі, де Господь сказав в Єрусалимському храмі, при цьому звертаючись до законників: про данину кесарю, про воскресіння мертвих, про Страшний Суд і кінець світу, про десять дів і про таланти.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, всіх, хто причащався, привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав «дорожити кожною миттю нашого життя, щоб досягти тихої пристані Царства Небесного», після чого преподав усім, хто молився, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: