Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.04.2018

Намісник Лаври звершив Літургію у Великий Вівторок

У другий день Страсної седмиці Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Літургію Передосвячених Дарів у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Високопреосвященству співслужили блюститель Дальніх печер архімандрит Даміан, а також братія обителі у священному сані.

Перед Літургією митрополит Павел звершив читання Євангелія на часах.

У цей день Святою Православною Церквою встановлено спогад того, як Іісус Христос викривав фарисеїв і книжників. Також у цей день Спаситель виголосив в Єрусалимському храмі притчі про податі кесарю, про воскресіння мертвих, про Страшний Суд і кінець світу, про десять дів і таланти, як оповідають нам євангелісти.

Під час богослужіння була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після закінчення Літургії Передосвячених Дарів владика Павел подякував братії, які співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Таїн, а також нагадав притчу про десять дів, яку Церква нам пропонує в ці дні для прочитання і повчання.

«Були п’ять мудрих і п’ять юродивих дів, — сказав митрополит Павел, — юродиві не взяли з собою всього необхідного, а мудрі запаслися всіма дарами. Ми не знаємо, коли прийде Жених і коли буде Страшний Суд. Але ми не повинні розслаблятися, ми повинні завжди пам’ятати про цю годину, як і про смерть, яка приходить, як нам здається — несподівано, а насправді вона завжди приходить вчасно. Так і Христос прийде вчасно, щоб віддати кожному по ділах його. І для того, щоб гідно Його зустріти, людина повинна забезпечити своє життя послухом Церкві, виконанням Євангелія і наповненням свого життя добрими справами. Будемо ж, дорогі брати і сестри, як мудрі діви, поєднувати своє життя з вченням Христовим, намагатися жити благочестиво, намагатися по можливості ходити в храм Господній і причащатися Христових Таїн, підготувавшись гідно, щоб Господь зміцнював наші духовні сили, а наше скам’яніле серце принесло гідні плоди покаяння!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: