Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

16.01.2017

Різдвяним святам, старцівству і проблемі младостарцівства була присвячена молодіжна зустріч

 

Оскільки за встановленою Лаврською традицією в період з 1 по 20 січня в стінах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври молебні та акафісти не звершуються, молодіжна зустріч почалася зі співу колядок, які прославляють Різдво Христове.

З нагоди великих свят куратор молодіжних курсів ієромонах Гліб привітав свого помічника ієродиякона Піора і від імені всіх учасників молодіжки підніс в подарунок мобільний телефон, який необхідний при несенні послуху для забезпечення безперервного і оперативного зв’язку.

Отець Піор подякував і продовжив розмову, окресливши тематику зустрічі, привітав всіх з минулими і прийдешніми святами.

Ієродиякон Піор представив першого доповідача — насельника святої обителі архімандрита Филипа, який підняв важливе і надзвичайно актуальне в наш час питання — як відрізнити справжнього духоносного старця від удаваного (таких ще називають младостарцями).

Отець Филип, посилаючись на думку святих отців з цього питання, сказав про те, що справжній духовний дар старцівства дається Богом, а не виникає в результаті якихось вправ або зусиль людини. Справжній старець — це провідник Святого Духа. Всі твори, які нам залишили отці — це ліс, і без досвідченого старця в ньому дуже легко заблукати. Розповідаючи про взаємини Оптинських старців між собою, батюшка зазначив, що «навіть святі мали потребу послухати один одного, просто один одному поплакатися і почути слова розради».

Повідав архімандрит Филип і про житіє преподобного Серафима Саровського, пам’ять якого нині святкуємо, його подвиги і чудеса.

Також отець Филип відкрив небагатьом відомі факти з житія преподобного Лаврентія Чернігівського. Одного разу до нього прийшли сестри і сказали, що ворони клюють горобину. А взимку прилетять птахи, і їм нічого буде їсти. Тоді отець Лаврентій пішов і сказав воронам: «Відлітайте!» Вони відлетіли і більше не поверталися. Сестри були в подиві і запитали у нього, як він зміг так зробити, на що преподобний відповів: «Рік не осуджуйте — і те ж саме зможете!»

Продовжив розповідь архімандрит Филип і про практично нашого сучасника, який ще не прилічений до лику святих, але навіть фото, на яких він зображений, вже зараз починають мироточити. Це — схиархімандрит Алексій (Філозов). Його духовним отцем був преподобний Кукша Одеський, а одним з духовних чад — не так давно відійшовший до Господа духівник Свято-Успенського патріаршого монастиря міста Одеса схиархімандрит Іона (Ігнатенко).

Народився отець Олексій на Волині, там прийняв чернечий постриг, довгий час трудився в Одеському Успенському чоловічому монастирі.

«І крім трьох обітниць, які дає кожний приймаючий чернечий постриг, — сказав отець Филип, — він дав ще два: все терпіти і нікому ні в чому ніколи не відмовляти! Так він і прожив усе своє життя, даруючи всім, хто з ним стикався, бесідував, був його духовним чадом, невимовну радість і любов!»

Підсумувавши свою грунтовну доповідь, архімандрит Филип зазначив, що справжнього старця від младостарця або лжестарця відрізняють «любов, смиренність і справжній дар старцівського міркування. А особистою якістю будь-якого старця є мирний дух! І людина це відчуває! А тому у нього є бажання відкрити свою душу».

Також слово взяв насельник Лаври ієромонах Григорій, який розповів про значення Різдва Христового в справі нашого спасіння, про те, як ми повинні проводити ці свята і, що найголовніше, ніколи не впадати у відчай на шляху нашого спасіння, які б скорботи не були нам послані.

На завершення молодіжної зустрічі на запрошення ієромонаха Гліба народна артистка України Людмила Леонідівна Марцевич, професор, викладач Національної музичної академії України чудово виконала твори класичної музики і подякувала всім за увагу, привітавши з усіма Різдвяними святами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка житіє

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: