Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

11.06.2018

На молодіжній зустрічі говорили про небесних покровителів

000

Чергова «молодіжка» традиційно розпочалася з молебню, який очолив куратор зустрічей архімандрит Гліб. Під час молебню був прочитаний Акафіст Пресвятій Богородиці на честь Її ікони «Скоропослушниця».

Після молебню отець Гліб привітав усіх присутніх зі святом Всіх святих, які на Русі просіяли, а тих, хто носить імена угодників Божих нашої землі — з днем небесних покровителів. Він побажав: «…щоб їх заступництвом Господь завжди укріплював душевні і тілесні сили, дарував міцне здоров’я і безперестанне пам’ятування того, що Господь по молитвам наших небесних заступників зміцнює нас.

Нам потрібно тільки звернути до Нього свої погляди, почути той тихий шепіт, яким Він звертається до кожного з нас. Потрібно навчитися дякувати Йому за все, не тільки за те, що нам подобається, а й за ті випробування, які посилаються в наше життя, щоб в кінцевому підсумку стати спадкоємцями Царства Небесного, в якому всі святі вже перебувають».

Також архімандрит Гліб розповів про особливо шанованих на Русі перших святих благовірних страстотерпців князів Бориса і Гліба. «Промислом Божим в Хрещенні мені було дано ім’я Борис, а в чернецтві — Гліб, — продовжив батюшка, — але з дитинства я любив обох цих святих, намагався в будь-якій життєвій ситуації прибігати до їхньої допомоги, молитися про те, щоб вони допомогли. І ніколи святі брати не залишали мене. Також вони не залишають і кожного з нас. Уявіть собі тільки, що вже тисячу років до них підносяться молитви, і ніхто не буває непочутим. До порожнього джерела ніколи не будуть йти люди, і тому молитви святим братам Борису і Глібу будуть підноситися завжди. За їх заступництвом звершувалося безліч чудес; чудеса відбувалися як в житті звичайних людей, так і всього нашого народу, позбавляючи від багатьох бід, будучи доленосними на певних історичних віхах. І віримо, що по їх молитвам Господь пошле мир в нашу країну, дарує нам однодумність і безперестанне славослів’я Бога!».

Далі кожен учасник «молодіжки» розповів про свого небесного покровителя, а також про ті чудеса, які були в його житті. Молоді люди поділилися своїми історіями про те, як знайомі всім прославлені в лику святих, що перебувають в Соборі Руської землі — Сергій Радонезький, Димитрій Донський, Антоній Печерський, Олександр Невський незримо покровительствують в звичайному житті тим, хто носить їх імена у Святому Хрещенні. Також згадали про особливо шанованого в усьому Православному світі святого — Святителя Миколая Чудотворця, який хоч і не входить в Собор святих, що просіяли на Руській землі, але вже багато століть своєю швидкою допомогою рятує від бід і нещасть і одну людину, і насельників великих земель, які молитовно звертаються до Святого Миколая під час різних негараздів і розбрату.

На завершення зустрічі отець Гліб подякував усім присутнім за виявлену увагу до теми цього дня і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 17 червня 2018 року, в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка житіє

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: