Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

14.03.2017

На молодіжній зустрічі обговорювали житія Печерських святих

Протягом багатьох століть приклад преподобних отців Печерських є живою проповіддю для всіх віруючих. З Патерика ми дізнаємося не тільки про безпорочне служіння святих отців Богу з самого юнацького віку, а й про те, як Милосердний Господь приймає в число Своїх угодників тих грішників, що щиро покаялися.

В день престольного лаврського свята — Собору всіх преподобних Києво-Печерських в обителі була проведена чергова молодіжна зустріч. Як завжди, бесіді передували спів акафісту, яке очолив куратор курсів ієромонах Гліб, а також читання особливих молитов про дарування любові до Бога і ближніх.

Після пояснення євангельського читання недільного дня ієродиякон Анатолій почав свою розповідь про преподобних отців Печерських.

Отець Анатолій детально зупинився на повчальному житії прп. Еразма Печерського, пам’ять якого недавно звершувалася. Цей святий після того, як пожертвував своє багатство на прикрашення храмів, почав потім смертельно скорбіти про це, але йому з’явилася Пресвята Богородиця і сказала: «Оскільки ти прикрасив церкву Мою іконами, і Я прикрашу тебе в Царстві Сина Мого!» Навівши як приклад цей епізод з житія святого, ієродиякон Анатолій нагадав про важливість вчинення пожертвувань не тільки для незаможних, але і для благоліпності Божих храмів.

Ієродиякон Піор нагадав, що потрібно знайти золоту середину в прикрашанні храмів і святих обителей і керуватися словами приснопам’ятного Патріарха Алексія: «Чим більше у нас храмів, тим менше в’язниць». Але, продовжуючи свою думку, отець Піор зауважив, що часто злиденність призводить до гріха.

Після обговорення почутого від учасника зустрічей Андрія надійшло запитання: «Чи завжди можна вірити видінням?» Ієродиякон Анатолій відповів, що на смертному одрі людині немає сенсу обманювати і лицемірити. Видіння, які описані в житіях святих, визнані Церквою. Але отець Анатолій закликав до обережності і нагадав, що за порадою святих отців для нас діє правило: «Не вірити снам, щоб не впасти у спокусу».

На закінчення ієромонах Гліб закликав всіх подібно преподобним отцям Печерським вчитися смиренню і слухатися голосу Церкви і її служителів і нагадав, що сьогодні всім потрібен мир в душі, за яким обов’язково настане мир в сім’ях і в усьому світові.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка житіє

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: