Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.02.2016

Намісник Лаври вшанував пам’ять свт. Феодосія Чернігівського перед мощами святого в 320-ліття з дня його кончини

В цей день, коли вся повнота Православної Церкви вшановує пам’ять святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, Намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври співслужив в Спасо-Троїцькому соборі міста Чернігова Предстоятелю Української Православної Церкви Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію. Перед чесними мощами угодника Божого під час Божественної Літургії Його Блаженству також співслужили архієреї й духовенство України і Білорусії.

Майбутній святитель народився в в тридцяті роки XVII століття в родині священика в населеному пункті, що знаходився на території сучасної Вінницької області.

З самих ранніх років він особливо відрізнявся своєю лагідністю й послухом. Здобував освіту в Києво-Братській колегії при Київському Богоявленському монастирі, де в нього були виявлені задатки для майбутнього чернечого життя. Подорож за кордон і закінчення там освіти ще більше затвердило його в цьому рішенні, й після повернення він приймає чернечий постриг у Києво-Печерській Лаврі з нареченням імені на честь засновника монастиря — преподобного Феодосія Печерського.

Київським митрополитом він був залишений архідияконом Києво-Софійського собору, але «покликаний любов’ю до подвигів благочестя», він уходить в Крупицький монастир Чернігівської єпархії, де і був посвячений у сан ієромонаха. Потім його призначили ігуменом Корсунського монастиря в Канівському районі, після чого він стає намісником Києво-Видубицького монастиря, потім Чернігівського Єлецького Успенського монастиря.

11 вересня 1692 року хіротонізований в Успенському соборі Московського Кремля в єпископа Чернігівського. Все його архіпастирське життя було втіленням справедливості і глибоко християнського духу, які він намагався з повним запалом пробудити в своїй пастві. З його благословення було побудовано багато нових храмів і монастирів.

Помер святитель Феодосій 5 лютого 1696 року і був похований у Чернігівському Борисоглібському соборі. Молитвами святителя Феодосія Господь усіх нас зміцнить в стоянні в православній вірі, в благочесті й чистоті, до якого покликані всі ми Господом нашим Ісусом Христом.

Фото сайта Синодального информационно-просветительского отдела УПЦ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

житіє Чернігів

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: