Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.10.2019

Митрополит Павел очолив урочистості в Чернігівській єпархії

001

З нагоди 15-річчя освячення Троїцького храму в селі Пакулі Чернігівської області глава Синодальної комісії у справах монастирів УПЦ, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський звершив Божественну Літургію в співслужінні правлячого архієрея Чернігівської єпархії митрополита Чернігівського і Новгород-Сіверського Амвросія, а також місцевого духовенства.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді. Він розповів про тих святих угодників, які зростила благословенна Чернігівська земля, продовживши: «Сьогодні, дорогі браття і сестри, ми часто забуваємо свою історію і стаємо рабами стереотипів, які нам нав’язують і які нас розділяють. Але тільки одна Церква здатна всіх нас об’єднати, тільки вона дає нам джерело тієї живої води, яке втамовує спрагу кожної душі. І прикладом того нам служить той великий сонм угодників Божих, які просіяли в нашій Церкві, які тут жили, працювали, молилися, і кожен з них ніс свій послух на благо Святої Церкви!

Я сьогодні щасливий бути тут і молитися з усіма вами. Колись ці землі належали Києво-Печерській Лаврі, і ми до цього дня молимося в стінах святої обителі за тих, хто жив тут і хто живе, тому що Чернігівський край дуже багато зробив і робить для нашого монастиря. Нехай Господь за молитвами Печерських угодників, Чернігівських чудотворців і всіх святих оберігає нас, допомагає нам берегти віру, не ухилитися в розкол, але залишатися вірними чадами Святої, Соборної і Апостольської Церкви, щоб усім нам стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також за Літургією владика Павел помолився за упокій новопреставленого насельника Печерської Лаври ієромонаха Давида в сороковий день після його раптової кончини. Панахиду в лаврському скиту на братському кладовищі біля могили отця Давида звершив благочинний монастиря архімандрит Антоній.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував владиці Амвросію, братіям, які співслужили, за молитви, привітав настоятеля і всіх присутніх на торжестві з 15-річчям освячення храму, причасників — з прийняттям Животворящих Тіла і Крові Христових, після чого преподав усім Боже благословення. Також після Літургії митрополит Павел освятив поклінний хрест на місці, де був храм, котрий був розібраний під час безбожного державного правління в 1937 році.

В рамках відвідин села Пакуля владика Павел на прохання і запрошення місцевої влади залишив пам’ятний запис у книзі літопису села.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида Чернігів

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: