Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.09.2018

Митрополит Павел вшанував пам’ять свт. Феодосія Чернігівського

002

У день пам’яті одного з найбільш шанованих святих Православної Церкви святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел взяв участь в урочистостях в місті Чернігові.

Святкову Божественну Літургію в Троїцькому соборі Чернігова очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий Чернігівською єпархією митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, архієпископ Гомельський і Жлобинський Стефан (Білоруська Православна Церква), глава Синодального інформаційно-просвітницького відділу архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, єпархіальне духовенство та гості у священному сані.

Святитель Феодосій народився на початку тридцятих років XVII століття, мав дворянське походження. Навчався в Києво-Братській колегії при Київському Богоявленському монастирі, після закінчення якої майбутній святитель прийняв чернецтво в Києво-Печерській обителі з ім’ям Феодосій на честь преподобного Феодосія Печерського. Був призначений архідияконом Києво-Софійського собору, а потім отримав призначення намісника митрополичого кафедрального будинку. Але Феодосій, «покликаний любов’ю до подвигів благочестя», з благословення поселяється в Крупицькому монастирі Чернігівської єпархії, біля Батурина, що славився суворістю свого уставу. Там він був рукопокладений в сан ієромонаха. У 1662 році був призначений ігуменом Корсунського монастиря в Канівському районі Київської єпархії, а в 1664 році святителя призначили настоятелем Видубицького монастиря міста Києва.

Через чотири роки ігумен Феодосій був призначений архімандритом Чернігівського Єлецького Успенського монастиря, а в 1692 році був обраний і рукопокладений правлячим архієреєм на Чернігівську кафедру, на якій і працював до самої своєї блаженної кончини. Відмітними рисами святителя Феодосія були поблажливість, миролюбність, сувора справедливість, глибоке співчуття до всіх, хто звертався до нього за допомогою і порадою. Помер святитель Феодосій в лютому 1696 року і був похований у Чернігівському Борисоглібському соборі. Далі послідувало місцеве шанування святителя Феодосія, а торжество відкриття святих мощей звершив митрополит Київський і Галицький Іоаннікій (Руднєв) 9 вересня 1896 року.  

Після закінчення Літургії був звершений хресний хід з мощами святителя Феодосія, після якого Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив молебень. На завершення молебню всі парафіяни і численні паломники, які прибули в цей день до Чернігова для участі в урочистостях, були окроплені святою водою, а всьому освяченому собору проголошено «многая літа».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель паломництво Чернігів

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: