Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

19.06.2021

Намісник Лаври звершив заупокійні богослужіння Троїцької суботи

001У Троїцьку батьківську суботу Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі обителі.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Бучанський Пантелеімон, духовенство монастиря.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел розповів в архіпастирському слові про значення молитви за спочилих, після чого продовжив: «Сьогодні ми святкуємо пам’ять угодників Божих, які вже закінчили війну на землі з дияволом. Своєю вірою за допомогою благодаті Божої вони досягли Царства Небесного, і ми згадуємо їх світлу пам’ять. Але є ще спочилі від віку, які поки не визначені в своєму вічному житті до Другого Славного Пришестя Христового, коли Господь воздасть кожному за ділами його.

Господь приготував для всіх Царство Небесне, але не всі можуть в нього увійти, тому що не сповідують Сина Божого Своїм Богом і Спасителем.

Сьогодні ми ще можемо молитися за себе і померлих. Але прийде наш смертний час, коли ми з вами, дорогі браття і сестри, не матимемо такої можливості.

Якщо ми будемо молитися за них, то тоді і за нас будуть молитися, адже як ми хочемо, щоб з нами поводилися, так і ми повинні поводитися з іншими. Ми завжди повинні молитися за них, особливо у встановлені Матір’ю Церквою дні особливого поминання покійних. Будемо ж молитися за всіх, щоб Господь за молитвами Своєї Пречистої Матері ніколи і нас не залишив, але допоміг нам на життєвому шляху, і всі ми в установлений для кожного з нас час стали спадкоємцями вічних благ і вічної радості в оселях Отця Небесного!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання за упокій всіх від віку спочилих православних християн і за новопреставленого постійного члена Священного Синоду та голову Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви митрополита Луганського і Алчевського Митрофана, який відійшов до Господа вчора на 59-му році життя після перенесеної хвороби серця.

Після закінчення Літургії владика Павел очолив соборну панахиду, після чого преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: