Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.03.2023

Намісник Лаври звершив Літургію в першу заупокійну суботу посту

052Щосуботи, починаючи з другої седмиці Великого посту, Святою Православною Церквою встановлено звершення заупокійних богослужінь, під час яких підносяться сугубі заупокійні молитви за всіх від віку спочилих православних християн.

У другий суботній день Св. Чотиридесятниці Божественну Літургію свт. Іоанна Золотоуста очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. У храмі в ім’я св. Агапіта Печерського Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили єпископ Петропавлівський Андрій, а також братія обителі у священному сані.

Напередодні ввечері владика Андрій у співслужінні духовенства монастиря звершив у тому ж храмі парастас, під час якого поминалися спочила братія обителі, воїни і всі від віку спочилі православні християни.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до пастви з архіпастирським словом, розповівши про важливість соборної заупокійної молитви.

«Сьогодні, возлюблені брати і сестри, наша Матір Церква закликала нас помолитися до Господа за своїх чад, що преставилися, – продовжив Намісник. – Людина, яка виконувала волю Божу, жила благочестиво, переносячи скорботи з терпінням і надією на милосердя Боже, отримала нагороду, і для неї смерть стала сном.

Тому наше коротке життя, дорогі брати і сестри, є школа благочестя, це час, за який ми повинні вивчити ази, діючи згідно з якими можна досягти вічності. Для нас зараз найголовніше зберегти у своєму серці Святу Соборну і Апостольську Церкву та себе в ній. З церковної історії ми знаємо, чим закінчували гонителі християнства і як безслідно пройшла їхня слава. Нехай покладе Господь перегородження злу!  

Нехай зміцнить нас Господь і простить усіх, хто у вірі та благочесті подвизався, щоб їх молитвами змогли і ми пройти поприще земного життя так, щоб сподобитися свого часу блаженства в Царстві Небесному!»

Після закінчення Літургії митрополит Павел очолив соборну панахиду по всім спочилим від віку православним християнам. На завершення Намісник Лаври подякував владиці Андрію, священикам, що співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, привітав причасників із прийняттям Животворящих Таїн Христових та прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: