Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.04.2022

Владика Павел звершив богослужіння Батьківської суботи

001

В останню поминальну суботу Великого посту в Києво-Печерській Лаврі традиційно підносилися заупокійні молитви за братію обителі, воїнів і всіх спочилих православних християн.

Напередодні увечері у Хрестовоздвиженському храмі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив парастас.

В сам суботній день Намісник Києво-Печерської Лаври звершив Божественну Літургію свт. Іоанна Золотоуста у храмі прп. Агапіта Печерського. Його Високопреосвященству співслужили братія та гості монастиря у священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви з архіпастирським словом, розповівши про важливість соборної заупокійної молитви.

«Сьогодні, улюблені браття і сестри, наша Матір Церква закликала нас помолитися до Господа за спочилих своїх чад, – продовжив Намісник. – Людина, яка закінчила своє земне життя, не поринає в сон вічності, але спочиває сном відпочинку до загального Воскресіння. Тому що прийде час, і ми разом співвоскреснемо із Христом, коли Він прийде з безліччю Архангелів і ангелів. Для нас зараз найголовніше зберегти у своєму серці Святу Соборну і Апостольську Церкву та себе в ній.  

З церковної історії ми знаємо, як помирали гонителі християнства і як безслідно пройшла їхня слава. Але слава праведників сяє невгасимо на віки. Господь сказав тим, хто любить Його: “Я поруч із вами, і ніхто вам не зашкодить”.  

Нехай простить Господь усіх, хто у вірі та благочесті подвизався, щоб їх молитвами змогли і ми пройти поприще земного життя так, щоб сподобитися свого часу блаженства в Царстві Небесному!»

На завершення була звершена панахида, після чого всім спочилим була проспівана «вічна пам’ять» і всім віруючим було препоподано архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: