Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

20.09.2021

Намісник Лаври очолив панахиду по архім. Аврамію (в схимі Агапіту)

001-58Рівно рік тому напередодні свята Різдва Пресвятої Богородиці відійшов до Господа духівник Києво-Печерської Лаври схиархімандрит Агапіт (1926-2020).

В першу річницю преставлення старця заупокійне богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі обителі звершили митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел з братією у священному сані, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, єпископ Вишневський Спиридон.

Перед панахидою Намісник Лаври звернувся до віруючих з архіпастирським словом, розповівши про життя і блаженну кончину приснопам’ятного. «Ревність по Богові і благочестиве житіє схиархімандрита Агапіта нехай послужить і нам, дорогі браття і сестри, правилом віри і образом лагідності, терпінням в вірі. Нехай проститься йому всяке прогрішення вільне й мимовільне, і в той же час за його молитвами разом з сонмом всіх Печерських угодників Божих Господь нехай дасть нам благоденство в Церкві Христовій і сподобить свого часу також тихої пристані Царства Небесного!», — побажав усім присутнім Намісник Лаври.

Майбутній старець Києво-Печерської Лаври схиархімандрит Агапіт (в миру — Куява Адам Макарович) народився 24 квітня 1926 року в Волинській області. В Лаврі свої перші послухи ніс в повоєнний час — один з найскладніших періодів в історії Церкви. У тому числі він ніс послух келійника владики Нестора (Тугая). Подвизався отець Аврамій в Лаврі ще до її закриття в 1961 році. Перед цим старець був рукопокладений в дияконський сан (в 1959 р.), а через рік у священицький сан. Також в цей час був таємно пострижений в схиму з нареченням імені Агапіт на честь преподобного Агапіта Печерського, лікаря безвідплатного.

Всі ми знали батюшку як людину безвідмовну, як людину глибокої віри і молитви. Незважаючи на труднощі, незважаючи на негоди, незважаючи на гоніння він залишився вірним Богу і Його Святій Церкві. Його молитвами Господь сподобив того, що і зараз в Лаврі жевріє лампада чернечого життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида духівник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: