Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

31.07.2020

Митрополит Павел очолив богослужіння в місті Черкаси

001-2

У сороковий день по блаженній кончині пріснопам’ятного митрополита Черкаського і Канівського Софронія (Дмитрука) Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в кафедральному соборі на честь Архангела Михаїла міста Черкаси. Владиці Павлу співслужили: єпископ Золотоніський Іоанн, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Бишівський Кирил, а також місцеве духовенство.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про зміст зачала, про особливості поминання спочилих в Православній Церкві, а також про життя і праці пріснопам’ятного владики Софронія. Намісник Лаври продовжив: «Владика Софроній показав нам прикладом свого життя, заради чого ми приходимо в цей світ, заради чого ми живемо і, головне, для чого ми живемо. Ми повинні пам’ятати, що немає жодної людини, яка пожила би на цій землі і не згрішила. Тому ми повинні поминати наших наставників. З сьогоднішнього дня владика Софроній чутиме наші молитви за нього, а він перед Богом буде молитися за нас. Він уже не може молитися за себе, але він може молитися за свою паству і за тих, хто має потребу в цих молитвах. І в установлений Богом час він прийде разом з Христом і буде як священнослужитель свідчити перед Богом за нас, буде свідчити, як ми жили, чому ми навчилися і чого досягли в духовному житті. Тому наші молитви важливі не тільки для владики Софронія, але і для всіх нас! Ще й ще раз будемо єдині в молитві, будемо ходити в храм, покладемо своє сподівання на Бога і на Божу Матір, піднесемо свої молитви за упокій душі пріснопам’ятного владики Софронія, щоб і нам всім стати спадкоємцями вічних благ у Царстві Небесному!»

Під час Літургії підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті». Також за богослужінням сугубо молилися за спочилого митрополита Софронія. За Літургією митрополит Павел звершив дияконську хіротонію клірика Черкаської єпархії Української Православної Церкви.

Після закінчення Літургії була звершена соборна панахида на могилі митрополита Софронія, яка знаходиться за вівтарем Архангело-Михайлівського кафедрального собору.

На завершення богослужіння митрополит Павел подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви, привітав владику Іоанна з днем пам’яті його Небесного покровителя – прп. Іоанна Печерського, Багатостраждального (+1160), причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: