Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.11.2019

Митрополит Павел очолив богослужіння Димитріївської суботи

001У Димитріївську батьківську суботу, яка звершується перед днем пам’яті св. вмч. Димитрія Солунського, богослужіння в Києво-Печерській Лаврі очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив вечірнє богослужіння з парастасом в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Парастас являє собою читання 17 кафізми собором священиків, під час якого звершується поминання спочилих.

В сам суботній день Намісник Лаври очолив Божественну Літургію в тому ж храмі. Митрополиту Павлу співслужили митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді, в якому розповів про історію встановлення поминання спочилих воїнів і всіх спочилих православних християн в найближчу до дня пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського суботу, після чого продовжив: «Сьогодні ми не тільки молимося за упокій померлих, а й згадуємо всіх, хто послужив Господу подвигом віри і нам залишив приклад життя в любові. І особливо важливою в цій справі є молитва Церкви, всієї її повноти, адже Сам Господь сказав: «…де двоє чи троє зібрані в ім’я Моє, там Я посеред них» (Мф. 18:20). Будемо просити Господа, щоб наші молитви були почуті, і молитвами святого великомученика Димитрія і всіх святих Господь простив всіх від віку спочилих наших родичів, всіх воїнів, які поклали свою душу за віру і Батьківщину, і всіх православних християн, а нас усіх помилував і сподобив також стати спадкоємцями Царства Небесного».

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел у співслужінні братії Лаври очолив соборну панахиду за всіма спочилими від віку православними християнами. На завершення Намісник Лаври подякував владиці Клименту, братії, що співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: